Gimnazjalisto, sprawdź czy zdasz egzamin! Specjalnie dla Ciebie "Dziennik Gazeta Prawna" przygotował cykl trzech poradników z testami i rozwiązaniami. Publikacje zostaną dołączone do gazety. Pierwszy tomik można było kupić w poniedziałek. Kolejny - pojawi się w kioskach we wtorek.

W poniedziałek 16 marca do "DGP" dołączony został zestaw testów z części humanistycznej. We wtorek - 17 marca - pojawi się test z matematyki, a w środę - 18 marca - z przyrody.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim dla gimnazjalistów ostatnich klas, przygotowujących się do egzaminu, ale testy mogą rozwiązywać także uczniowie klas drugich i pierwszych. Testy polecamy także nauczycielom przygotowującym swoich uczniów do tego ważnego egzaminu w ich życiu.

Zadania napisali doświadczeni nauczyciele, z długoletnią praktyką, którzy wielokrotnie przygotowywali swoich uczniów do egzaminów gimnazjalnych. Dzięki temu, możecie mieć pewność, że rozwiązując testy, gruntownie powtórzycie wymaganą na egzamin wiedzę oraz przećwiczycie potrzebne na teście umiejętności.

W skład publikacji wchodzą zestawy zadań z jęz. polskiego, historii, WOS, matematyki, chemii, fizyki, geografii, biologii oraz przykładowe arkusze egzaminacyjne.

Oczywiście, opublikowane zostaną także klucze punktowania zadań. Dzięki temu łatwo ocenicie postępy w przyswajaniu wiedzy.

Poniżej prezentujemy przykładowe zdania. Więcej znajdziecie w publikacjach "Dziennika Gazety Prawnej".

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA


CZĘŚĆ MATEMATYCZNA


CZĘŚĆ PRZYRODNICZA