Prawie 380 tysięcy uczniów klas III gimnazjum ma już za sobą egzamin na zakończenie szkoły. W RMF FM i na RMF 24 towarzyszyliśmy im zarówno w przygotowaniach do testów, jak i w czasie trzech dni egzaminu. Codziennie publikowaliśmy również arkusze egzaminacyjne i propozycje odpowiedzi, opracowane przez naszych ekspertów. Zobaczcie!

Na początek uczniowie sprawdzili swoją wiedzę humanistyczną - w środę rozwiązali testy z historii i WOS-u oraz języka polskiego. Propozycje odpowiedzi do testów opracowali dla nas nauczyciele z gimnazjum w Węgorzewie i z VI LO w Lublinie:

Z obydwiema tymi szkołami współpracowaliśmy również drugiego dnia egzaminu, kiedy gimnazjaliści musieli zmierzyć się z testami z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Po wszystkim mogli porównać swoje odpowiedzi z propozycjami, opracowanymi przez naszych ekspertów:

Na trzeci i ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego przypadł zaś sprawdzian z języka obcego: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Na RMF 24 opublikowaliśmy arkusze z każdego języka oraz propozycje odpowiedzi z angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym. Przygotowały je dla nas nauczycielki z gimnazjum nr 12 w Szczecinie:

Wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniowie poznają w czerwcu.

"Mała Matura 2014", czyli jak pomagaliśmy uczniom przygotować się do egzaminu

Gimnazjalistom towarzyszyliśmy nie tylko w dniach egzaminu, ale również w przygotowaniach do niego. Na naszych stronach opublikowaliśmy próbny arkusz egzaminu z matematyki i odpowiedzi do niego. Nauczyciele doradzali uczniom, co powtórzyć w ostatnich dniach przed testami i jakich błędów szczególnie się wystrzegać. Trener mentalny pracujący ze sportowcami podpowiadał, jak dobrze mentalnie przygotować się do egzaminu. Znani aktorzy zdradzili swoje sposoby na zapamiętywanie. Psycholog radził zaś gimnazjalistom, jak się zrelaksować, a rodzicom - jak z uczniami rozmawiać i pozytywnie ich mobilizować. Zobaczcie!