Powróćmy do tradycji - mówią alpiniści z Witebska i proponują mieszkańcom Białorusi dostarczanie noworocznych prezentów przez okno. Chcą się przy tym przebierać za Dziadków Mrozów.

"Znudziły się wam banalne prezenty? Chcecie zaskoczyć bliską osobę oryginalnym i niezapomnianym podarunkiem? Marzycie o podbiciu serca ukochanego człowieka niezwykłym uczynkiem? Opuścimy się do okna na dowolnym piętrze i wręczymy prezent z najlepszymi życzeniami w waszym imieniu" - zapewniają alpiniści. Koszt usługi zależeć będzie od wysokości budynku, w jakim znajduje się mieszkanie, oraz od piętra.

Najodważniejszym alpiniści proponują wcielenie się w latającego Dziadka Mroza - oczywiście pod czujnym okiem specjalistów. Alpinista - Dziadek Mróz będzie miał gęstą, białą brodę i będzie ubrany w tradycyjny czerwony strój z białym futerkiem oraz... walonki.

Jest on świeckim odpowiednikiem Świętego Mikołaja, spopularyzowanym na terenie b. ZSRR w czasach sowieckich. Prezenty wręcza w sylwestra. Za jego oficjalną rezydencję uważa się miasto Wielki Ustiug w północnej Rosji, ale ma też swoją siedzibę na Białorusi, w Puszczy Białowieskiej.