Kto myśli o zakupie świątecznych prezentów przez internet, musi się pospieszyć. Z każdym dniem wybór będzie coraz mniejszy, a wydłużać się będzie czas doręczenia przesyłki. Część internetowych sklepów już radzi, by zamówienia składać do końca tego tygodnia.

Jak sprawdził reporter RMF FM Paweł Świąder, w tym tygodniu doręczenie przesyłki zajmuje od dwóch do pięciu dni. Termin zależy między innymi od wyboru dostawcy: firmy kurierskiej lub poczty. Od przyszłego tygodnia te terminy zaczną się wydłużać, choćby dlatego, że liczba przesyłek może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Aż trzy czwarte polskich internautów robi zakupy w sieci. Wielu z nich wie, co ich czeka, dlatego już składają zamówienia. Jeżeli się chce robić zakupy świąteczne w internecie, to warto to zrobić na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, bo potem firmy kurierskie zupełnie się nie wyrabiają - przyznaje jeden z nich w rozmowie z naszym reporterem.

Osiem na dziesięć paczek wysłanych priorytetem dociera na czas, czyli następnego dnia - przyznaje Poczta Polska. Przesyłki ekonomiczne potrafią iść w grudniu nawet ponad tydzień.

Zakupy w internecie klienci wybierają ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Jeżeli chcą też oszczędzić sobie nerwów, łowy prezentów powinni zacząć już teraz.