Amerykanin Gary Weddle po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 r. obiecał sobie, że zgoli brodę dopiero gdy przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden zostanie pojmany, albo zabity. Brody o długości 35,5 cm pozbył się w niedzielę.

50-letni nauczyciel z miejscowości Ephrata, w stanie Waszyngton, nie golił się w sumie przez 3454 dni. Mężczyzna powiedział, że zamachy terrorystyczne całkowicie zmieniły jego życie. Przez wiele dni, jak większość Amerykanów, nie odchodził od telewizora oglądając relacje z Nowego Jorku i Waszyngtonu. W tym czasie całkowicie zapomniał o regularnym goleniu się.

Widok zawalających się wież WTC uświadamiał mi, że zginie wiele ludzi. Nie byłem w stanie jeść, nie kąpałem się i nie goliłem - wspomina.

Po dwóch miesiącach Weddle postanowił, że będzie zapuszczać brodę tak długo, jak Osama bin Laden będzie na wolności. Na początku przypuszczał, że do złapania przywódcy Al Kaidy dojdzie w ciągu sześciu miesięcy od zamachów z 11 września 2001 r.

Mijały lata, a bin Laden ciągle był na wolności. Wydłużała się także broda Amerykanina. Dało się z nią żyć. Używałem suszarki i odżywki do włosów - stwierdził.