Prawo i Sprawiedliwość uruchomiło stronę internetową www.deklaracjalodzka.pl, na której można podpisać się pod przygotowaną przez tę partię deklaracją przeciwko przemocy w polityce. Politycy PiS ponownie zaapelowali do premiera Donalda Tuska o jej podpisanie.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie, że w sprawie wydarzeń w łódzkim biurze PiS politycy powinni przejść od gestów do czynów, czyli złożyć podpis pod deklaracją.

W związku z wtorkowym zabójstwem w łódzkim biurze PiS ugrupowanie przedstawiło w piątek deklarację przeciw przemocy i nienawiści w życiu publicznym i mediach; podpisał się pod nią prezes PiS Jarosław Kaczyński. Deklaracja została także w piątek przekazana przez Błaszczaka prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

Szydło zapowiedziała, że "deklaracja łódzka" będzie także rozsyłana do różnych instytucji, autorytetów, osób zaufania publicznego.

Zapraszamy wszystkich, każdego Polaka, każdego obywatela, który uważa, że w Polsce musi nastąpić zmiana - mówiła wiceszefowa PiS. Zaapelowała, by pod deklaracją podpisał się premier. W Polsce jest w tej chwili dwóch liczących się polityków, którzy mają realny wpływ na Polską scenę polityczną, to prezes Jarosław Kaczyński i premier Donald Tusk - mówiła Szydło.

Zapraszamy premiera Donalda Tuska, by również zechciał podpisać się pod tymi słowami - powiedziała.