"Nigdy nie lokowałam środków w Amber Gold. Marcin P. mija się z prawdą" - napisała na Twitterze była premier Ewa Kopacz, odnosząc się do słów b. szefa spółki Amber Gold Marcina P., który zeznawał przed sejmową komisją śledczą.

Marcin P. był m.in. pytany o listę nazwisk polityków, którą rozsyłał zajmujący się PR dla Amber Gold Emil Marat, a którzy mieli lokować środki w parabanku.

W chwili obecnej nie jestem w stanie (powiedzieć), bo tych nazwisk było około trzydziestu, na pewno było nazwisko Adamowicz, na pewno była pani Kopacz Ewa, na pewno był znany polityk PiS - powiedział Marcin P. Jak dodał, w bazie były wszystkie opcje polityczne na szczeblach: centralnym i wojewódzkim. Wszystkie partie polityczne były, po prostu Ewa Kopacz i Paweł Adamowicz, to są takie nazwiska, które medialnie często występują, dlatego je wymieniłem - wyjaśnił.

Jak mówił, to były imiona i nazwiska osób, których wyszukiwał system danych Amber Gold.

Żadna z osób, która była na tej liście, nie potwierdziła dziennikarzom, że jest osobą, która lokowała środki (w Amber Gold). Nie umiem powiedzieć, czy to była zbieżność nazwisk, czy nie. Według mojej wiedzy na dzień dzisiejszy, mogła to być zbieżność nazwisk. Nazwisko Ewa Kopacz, czy Paweł Adamowicz występuje wielokrotnie -
powiedział świadek.

Nigdy nie lokowałam środków w Amber Gold. Marcin P. mija się z prawdą - napisała Kopacz w środę po południu na Twitterze.

Również Adamowicz zapewnił, że nie lokował środków w Amber Gold. Kłamstw Marcina P. ciąg dalszy. Nigdy nie lokowałem środków w Amber Gold. Co jeszcze usłyszymy od człowieka, który oszukał tysiące osób - napisał prezydent Gdańska w środę na Twitterze.

(mal)