Austriak Stefan Kraft zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w skokach w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, zajął 11. miejsce, choć po pierwszej serii był czwarty. Zwycięstwo w pierwszym w historii PolSKIm Turnieju odniosła reprezentacja Austrii. Poznaliśmy też skład reprezentacji Polski na zbliżające się MŚ w lotach.

Stefan Kraft poprowadził Austrię do zwycięstwa w turnieju po skokach na 137 i 134 m. Zwycięzcy zgarnęli 50 tysięcy euro, a Kraft po raz 109. stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Został rekordzistą i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Było to jego 37. zwycięstwo w karierze.

Drugie miejsce w konkursie zajął Niemiec Andreas Wellinger (135,5/137 m), a trzeci był Słoweniec Anże Lanisek (137,5/133,5 m). W PolSKIm Turnieju Austriacy wyprzedzili Słoweńców i Niemców. Polska zajęła szóste miejsce.

Zniszczoł błysnął, ale tylko w pierwszej serii

W drugiej serii oglądaliśmy sześciu Polaków. Aleksander Zniszczoł błysnął w pierwszej serii, po której był czwarty, ale ostatecznie wylądował na 11. miejscu (141,5/128,5 m).

Dawid Kubacki był 12. (135/137 m), Kamil Stoch - 17. (132,5/137,5 m), Paweł Wąsek - 22. (137,5/130 m), Maciej Kot - 27. (133,5/130,5 m). a Piotr Żyła - 29 (128,5/130 m).

Z rywalizacji po pierwszej serii odpadli: Klemens Murańka (40. miejsce, 130 m) i Andrzej Stękała (43. miejsce, 126,5 m).

Skład Polaków na MŚ w lotach

Po zawodach w Zakopanem trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które w najbliższym tygodniu odbędą się na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf.

Do Austrii pojadą: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.