Hiszpania w półfinale mistrzostw świata. Zespół Vincente del Bosque wygrał w ćwierćfinale z Paragwajem 1:0 po przepięknej bramce Davida Villi w 83. minucie spotkania. Przez 55 minut mecz był jednym wielkim rozczarowaniem, ale potem oba zespoły wynagrodziły kibicom dotychczasowe męczarnie.

Pierwszy groźny atak Hiszpanów nastąpił dopiero w 22. minucie, ale to rywale trafili do siatki. Bramki strzelonej w 41. minucie przez Valdeza sędzia nie uznał, bo jego zdaniem był spalony. Szkopuł w tym, że na spalonym był Cardozo, a nie ten, który strzelał, czyli Valdez.

W 57. minucie Pique złapał z rękę jednego z Paragwajczyków i powalił go w polu karnym, a więc jedenastka. Do piłki podszedł Cardozo, strzelił, ale Casillas popisał się kapitalną interwencją. Rzucił się tam, gdzie poleciała piłka.

Po 60 sekundach akcja po drugiej stronie boiska i karny dla Hiszpanii, chwilę wcześniej faulowany był Villa. Rzut karny pewnie wykorzystał Alonso, jednak za wcześnie podszedł do piłki. Powtórka i... Villa obronił, a więc gra toczyła się dalej.

W 83. minucie w końcu gol dla Hiszpanii! Iniesta podał do Pedro, który oddał soczysty strzał w słupek, poprawka w wykonaniu Villi była już skuteczna.

David Villa zdobył piątą bramkę na mistrzostwach. W półfinale Hiszpania zagra z Niemcami.

Paragwaj-Hiszpania 0:1 (0:0)

0:1 - Villa (83. min.)

Składy:

Paragwaj: Justo Villar - Dario Veron, Paulo Da Silva, Antolin Alcaraz, Claudio Morel - Edgar Barreto, Jonathan Santana, Victor Caceres, Cristian Riveros - Nelson Valdez, Oscar Cardozo.

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol, Joan Capdevila - Xabi Alonso, Xavi, Andres Iniesta, Sergio Busquets - Fernando Torres, David Villa.

Żółte kartki: Pique (57. min.), Caceras (59. min.), Alcaraz (59. min.), Busquets (63. min.), Morel (71. min.), Santana (88. min.)

Sędzia: Carlos Batres (Guatemala)