Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z potencjalnymi wyborcami Prawa i Sprawiedliwości w Skępem w woj. kujawsko-pomorskim. W swoim wystąpieniu mówił i polityce społecznej PiS-u, i o tym, co, według niego, może czekać Polaków, jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy.

Wyobraźcie sobie taki eksperyment, że spełnia się marzenie opozycji, do władzy wraca Donald Tusk i Platforma Obywatelska. Czy myślicie, że byłoby 500 plus? - mówił Morawiecki na pikniku rodzinnym. Wymienił też program darmowych leków dla seniorów. Czy myślicie, że byłby zrealizowany? Oczywiście nie, dla seniorów mieli podwyższony wiek emerytalny - powiedział.

Przypomniał również zniesienie opłat na państwowych autostradach. Obiecaliśmy i wykonaliśmy to, do czego się zobowiązaliśmy. Już od tygodnia państwowymi autostradami wszyscy ludzie mogą jeździć za darmo, a jeszcze dodatkowo, niedaleka stąd autostrada Toruń - Gdańsk przez trzy dni jest bezpłatna w wakacje, ponieważ do tego się zobowiązaliśmy i dotrzymaliśmy słowa - podkreślił Morawiecki.

"Skubali Polaków, my chcemy jak najlepiej dla zwykłych ludzi"

Dodał, że "minister w rządzie PO podpisał umowę na autostradę A2, jedną z najdroższych w Europie". Tak skubali Polaków, a my staramy się pokazać, co można zrobić rzeczywiście, jeżeli rząd chce jak najlepszej Polski dla zwykłych ludzi, dla polskich rodzin - powiedział.

Rewolucja godności była możliwa, dlatego, że szeryf wrócił do miasta, gangsterzy się pochowali potulnie po katach. Wszystkie mafie podatkowe, korporacyjne, vatowskie zostały zwalczone - mówił premier. I stąd ta wielka fala kolejnych naszych programów Maluch plus, Mama 4 plus, wyprawka, Rodzinny kapitał opiekuńczy. To wszystko są prorodzinne programy i wreszcie nasz sztandarowy, który wkrótce zamienia się w 800 plus, czyli taki, który jeszcze bardziej wesprze polskie rodziny - dodał szef rządu.

"Troszczymy się o rodziny i seniorów"

W imprezie uczestniczyła także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Troszczymy się o rodziny z małymi dziećmi, troszczymy się o seniorów - powiedziała. Przypomniała, że w piątek została przyjęta waloryzacja programu 500 plus do poziomu 800 zł, a także ustawa wprowadzająca na stałe tzw. czternastą emeryturę.

Dla województwa kujawsko-pomorskiego tylko z programu 500 plus do tej pory trafiło ponad 13 mld zł. A do powiatu lipnowskiego pieniędzy trafiło blisko pół miliarda złotych - dodała.