Były prezydent Bronisław Komorowski zaprosił do współpracy przedstawicieli konserwatywnego nurtu w Platformie Obywatelskiej i Polskim Stronnictwie Ludowym – poinformował "Super Express". Fakt rozmów potwierdził w Polsat News wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).

Bronisław Komorowski oraz parlamentarzyści KO i UED-PSL złożyli podczas Dnia Flagi wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Według "SE", miał to być symboliczny początek nowej inicjatywy byłego prezydenta.

Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze PSL wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza składają z Komorowskim prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Piotr Zgorzelski i Kazimierz Michał Ujazdowski. W uroczystości wzięli także udział Czesław Mroczek i Ireneusz Raś z KO oraz Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz z UED-PSL. 

"Bardzo sensowna inicjatywa Prezydenta Komorowskiego. Dziękuję za zaproszenie!" - napisał na Twitterze Protasiewicz.

Zgorzelski potwierdza

Doniesienia "SE" Piotr Zgorzelski potwierdził wcześniej w Polsat News. 

Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - zapowiedział jeszcze rano polityk. Jak dodał Zgorzelski, w ten sposób ma rozpocząć się dyskusja o "wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej". 

Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Eropejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - dodał Zgorzelski.

Kogo Komorowski nie zaprosił do współpracy?

Według tabloidu Bronisław Komorowski nie zaprosił do rozmów Szymona Hołowni i "na razie środowisko Hołowni nie jest przewidziane do rozmów nad nową inicjatywą".

Zaproszenia nie dostali również politycy Porozumienia, ponieważ inicjatywa byłego prezydenta jest skierowana do konserwatywnej części opozycji.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.