Pod znakiem zapytania stoi termin wprowadzenia bezpłatnych wybranych leków dla dzieci i osób, które skończyły 65 lat. Tak przyznał premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie. Ustawą, która ma wprowadzić te zmiany, rząd - wbrew pierwotnym zapowiedziom - nie zajął się na dzisiejszym posiedzeniu.

Rząd w maju zapowiadał, że dzieci i osoby w wieku 65+ będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych leków od września. To jak się okazuje może wydarzyć się jednak zdecydowanie później, niż we wrześniu. Tak przyznał dzisiaj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Czy wrzesień, czy październik czy styczeń - o tym przesądzimy w najbliższym czasie - odpowiedział Mateusz Morawiecki na pytanie naszego reportera o to, od kiedy dzieci i seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych leków. 

Jak ustalił reporter RMF FM, plan kancelarii premiera zakłada, że ustawa w tej sprawie ma być przyjęta przez rząd najpóźniej do końca czerwca. 

Jak się dowiedzieliśmy, w pakiecie wybranych bezpłatnych leków dla dzieci i seniorów mogą pojawić się szczepionki przeciwko grypie. 

Lista darmowych leków dla dzieci, którą obiecał PiS, ma wyglądać podobnie jak lista preparatów, które teraz są dostępne dla osób w wieku 75+, dopasowanych oczywiście do dzieci. 

Mają być na niej tylko medykamenty, które mogą przyjmować osoby, które nie mają jeszcze osiemnastu lat. Listy bezpłatnych leków dla dzieci i dla osób w wieku 65+ mają być aktualizowane co dwa miesiące, wraz z nowymi wykazami refundacyjnymi. 


Opracowanie: