Czeka nas pogodny czwartek. Jedynie na północy możliwe będą słabe opady deszczu - prognozuje synoptyk Anna Woźniak z IMGW. Jak przestrzega – noc ponownie będzie mglista w wielu regionach.

Po chłodnej nocy i porannych mgłach, na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Jedynie na północy oddziaływać będzie front atmosferyczny i tam więcej chmur oraz słaby deszcz lub mżawka.

W ciągu dnia temperatura będzie rosnąć i w najcieplejszym momencie dnia osiągnie od 7 stopni na północnym wschodzie do 11-12 na południu.

Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, południowo zachodni. Tylko na Podkarpaciu może być jeszcze porywisty - zaznaczyła synoptyk IMGW.


Noc będzie pochmurna i mglista

W nocy zachmurzenie będzie się zwiększać szczególnie w północnej połowie kraju. Tam możliwe też słabe opady deszczu i mżawki - prognozuje Anna Woźniak. Jak zaznaczyła, ponownie w wielu miejscach pojawią się gęste mgły.

Będzie jednak nieco cieplej. Temperatury minimalne wyniosą lokalnie od -1 stopnia Celsjusza na południu do 3-4 stopni na północy. Na wybrzeżu i Pomorzu od 6 do 8 stopni. Wiał będzie słaby wiatr z kierunków zachodnich.