W długi listopadowy weekend powinno być ciepło. Temperatura raczej nie będzie kojarzyć się z drugą połową listopada - prognozują synoptycy. Najlepsza pogoda będzie w czwartkowe Święto Niepodległości.

11 listopada w Święto Niepodległości po chłodnej nocy, podczas której termometry pokażą przeważnie od -2 do 3 stopni Celsjusza i porannych mgłach, na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie. Jedynie na północy oddziaływać będzie front atmosferyczny i tam pojawi się więcej chmur oraz słaby deszcz.

W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 7 stopni na północnym wschodzie do 12 stopni na południu i południowym zachodzie. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, który nad morzem oraz na Podkarpaciu będzie porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Jaka pogoda w piątek?

W piątek więcej chmur w całym kraju, ale będzie można też liczyć na większe przejaśnienia, zwłaszcza na zachodzie i południu. Gdzieniegdzie pojawi się przelotny deszcz.

Noc będzie mglista. Termometry pokażą przeważnie od 0 do 6 stopni Celsjusza, a nad morzem nawet do 9 stopni. W ciągu dnia  temperatura maksymalna wyniesie od 6 do 11 stopni. Wiatr będzie słaby, na północy okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

Jaka pogoda w sobotę?

W sobotę w całej Polsce sporo chmur. Niewielki deszcz może pojawić się na krańcach zachodnich Polski. Noc i poranek - tak jak w poprzednich dniach - z licznymi mgłami. Na wschodzie noc będzie chłodniejsza. Temperatura spadnie tam do -2 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie, do 5 stopni Celsjusza. W dzień termometry pokażą od 4 do 9 stopni. Południowo-wschodni i wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy chwilami porywisty.

Jaka pogoda w niedzielę?

W niedzielę sporo chmur w całej Polsce. Mieszkańcy zachodniej Polski mogą się spodziewać opadów deszczu, w Sudetach możliwe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od 1 do 4 stopni, a maksymalna od 4 do 7 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem także dość silny, wschodni i północno-wschodni.

"Po weekendzie powinniśmy zobaczyć więcej słońca, nie powinno być opadów, ale niestety prognozy wskazują na chłodzenie" - informuje IMGW.

Chłodne będą zwłaszcza noce. Temperatura - lokalnie- może spaść do -5 stopni Celsjusza.

MAPY Z PROGNOZĄ DŁUGOTERMINOWĄ: