Dziś w większości kraju będzie pogodnie i stosunkowo ciepło - powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 23 na południowym-zachodzie kraju.

Według prognozy IMGW, poranek będzie pogodny na znaczącym obszarze kraju - przede wszystkim w jego wschodniej i północno-wschodniej części.

Rano lokalnie mogą się utrzymywać mgły, które będą stopniowo zanikały. Na południowym-zachodzie pojawią się chmury, z których na Podgórzu Sudeckim może spaść przelotny deszcz i pojawią lokalne burze z wiatrem osiągającym w porywach do 55 km/h. Będzie stosunkowo ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 15 stopni na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez około 20 w centrum, do 23 stopni Celsjusza na południowym-zachodzie kraju - powiedziała Tomczuk.

W nocy przelotny deszcz może spaść w południowo-zachodniej i południowej Polsce - do granic Górnego Śląska z Małopolską. W pozostałej części kraju noc będzie pogodna z temperaturą od 4 stopni na Suwalszczyźnie, 9-10 w centrum, do 14 stopni Celsjusza na południowym-zachodzie Polski.