Ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie. RCB rozesłało kolejne alerty – Łódź czeka dzisiaj kolejna niespokojna noc. Strażacy w regionie łódzkim przyjęli dotąd 2250 zgłoszeń po burzach, które przeszły przez województwo w środę wieczorem i w nocy ze środy na czwartek. Cztery osoby zostały ranne.

Ponad 2250 zgłoszeń wpłynęło do 10 rano do dyżurnego straży pożarnej w Łodzi. Tylko w stolicy województwa tych wezwań było ponad 1000, natomiast w powiecie łowickim - 230, w zgierskim 160.

W Łodzi problemem są powalone drzewa, połamane gałęzie i przewrócone konary - nie tylko utrudniają przejście chodnikiem, ale także przygniotły samochody.

Trzeba było zamknąć cmentarz na Dołach i kilka parków, gdzie powalone drzewa leżą w alejkach. To m.in. park Poniatowskiego, Podolski, park na Zdrowiu, Staszica i Źródliska oraz plac Hallera.

Wiele pojazdów ma także uszkodzone instalacje elektryczne od przepięć wywołanych uderzeniami piorunów.

Nadal są utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Łodzi. Kilkadziesiąt linii autobusowych jeździ objazdami, a tramwaje zostały zatrzymane.

Usuwanie wszystkich skutków nawałnic może potrwać nawet 2-3 dni - mówi rzecznik łódzkich strażaków Łukasz Górczyński.

Alert RCB. Niebezpieczna pogoda w Łodzi

Do mieszkańców Łodzi rozesłano dzisiaj alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W łodzi dziś i w nocy znów należy się spodziewać niebezpiecznej pogody.

Ostrzeżenia dotyczą burz, ulewnych deszczy, silnego deszczy i gradu.

Radar burz. Sprawdź mapy pogodowe

SPRAWDŹ MAMY POGODOWE: Upały, trąby powietrzne, burze. Większość kraju z alertami IMGW