Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed przymrozkami dla powiatów znajdujących się na terenie 7 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego i małopolskiego.

Najbliższa noc będzie zimna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla mieszkańców części Podlasia, Warmii i Mazur, Mazowsza, Lubelszczyzny oraz południowych powiatów na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce. 

Na obszarze objętym alertami synoptycy prognozują spadek temperatury powietrza do około 0 st. C. Temperatura przy gruncie może spaść do -5 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Ostatnia noc z przymrozkami?

Noc jest już ostatnią z przymrozkami. Pod koniec tygodnia termometry w Polsce mogą pokazać nawet 26 st. Celsjusza - wynika z prognozy pogody, którą na najbliższy tydzień przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Synoptycy przewidują, że najbliższe dni będą jednak pochmurne, okresami deszczowe, ale nie zabraknie przy tym także momentów ze słońcem.

Sprawdźcie szczegółową prognozę pogody IMGW na najbliższe dni: To już koniec przymrozków! Pod koniec tygodnia nawet 26 stopni

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.