Policjanci zatrzymali kolejną osobę związaną z kradzieżą ośmiu milionów złotych w lipcu ubiegłego roku. Chodzi o głośną sprawę konwojenta ze Swarzędza. Wcześniej zatrzymano 5 osób. Aresztowany teraz mężczyzna to 46-letni Marek K. Został zatrzymany w niedzielę w Łodzi, tam gdzie wcześniej wpadł tajemniczy konwojent, który okazał się krawcem.

Marek K. usłyszał dwa zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej stworzonej do zdobycia ośmiu milionów złotych oraz przywłaszczenia pieniędzy. Na jego koncie zabezpieczono 130 tysięcy złotych. Nadal poszukiwany jest główny organizator przestępstwa - Grzegorz Łuczak.

Jak informuje policja, zatrzymany w ostatnią niedzielę Marek K. to wysoko postawiony pracownik jednej z firm kurierskich.

Miliony w furgonetce

W lipcu ubiegłego roku w podpoznańskim Swarzędzu podczas transportu gotówki do banku jeden z konwojentów uciekł furgonetką. Zabrał z niej ponad osiem milionów złotych. Auto porzucił, a sam zniknął. Okazało się, że mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej pod przybranym nazwiskiem.

Do tej pory łącznie zatrzymano sześciu podejrzanych, w tym fałszywego konwojenta. Zabezpieczono też majątek, który może stanowić równowartość przywłaszczonych pieniędzy.

(ug)