"Labirynt Lukrecji" to będzie tytuł trzeciej książki Agnieszki Chylińskiej. Po wielkich sukcesach "Zezi i Gilera" oraz "Zezi, Gilera i Oczaka" artystka znów napisała coś dla dzieci.

"Labirynt Lukrecji" to jest opowieść o tajemniczym labiryncie i dziewczynce, która postanowiła przestać mówić. To pięknie ilustrowana baśniowa opowieść o Lukrecji i jej rodzicach mieszkających w starej kamienicy. O jesiennej szarudze i wiosennym ociepleniu, o wyczekiwanych z niecierpliwością zagadkowych kopertach i tęsknocie za szczęściem. Premiera książki 5 listopada.

TU PRZECZYTASZ O POPRZEDNIEJ KSIĄŻCE AGNIESZKI CHYLIŃSKIEJ.

Przy okazji debiutu Agnieszka Chylińska mówiła w RMF FM: "Od pewnego czasu miałam ogromną ochotę, żeby coś napisać. Myślałam o czymś dla dorosłych. Ale rozejrzałam się po mieszkaniu, zebrałam śpiochy i rozdeptane chrupki i pomyślałam, że nie ucieknę od tego, co jest od kilku lat esencją mojego życia, czyli od dzieci. Od kiedy mam dzieci, pojawiła się we mnie ogromna tęsknota za dzieciństwem. Patrząc na moją córkę Esię, dwulatkę łykającą ten świat bezkrytycznie, takim otwartym naiwnym sercem, zaczęłam sobie przypominać siebie, gdy byłam mała. I wiem, że te słowa mogą zabrzmieć dziwnie, ale uważam, że byłam najmądrzejsza, gdy miałam osiem lat. Włączyła mi się cholerna tęsknota i zaczęłam pisać. Gdy pojawiła się informacja, że piszę książkę, wielu obstawiało erotyk. Albo coś skandalizującego. A tu nagle książka dla dzieci".