Trener piłkarzy Manchesteru City Manuel Pellegrini poinformował, że Argentyńczyk Sergio Aguero z powodu odniesionej w sobotę kontuzji będzie pauzował od miesiąca do sześciu tygodni. Początkowo mówiło się nawet o półrocznej przerwie 26-letniego napastnika.

Nie będzie go przez cztery do sześciu tygodni, zależnie od tego, jak przebiegnie leczenie. Jednak nasza drużyna nie zależy tylko od jednego zawodnika - powiedział chilijski szkoleniowiec "The Citizens" na konferencji przed meczem Ligi Mistrzów z AS Roma.

Najskuteczniejszy teraz piłkarz angielskiej ekstraklasy (14 goli) doznał urazu kolana w sobotę, gdy ekipa z Manchesteru pokonała Everton 1:0 w 15. kolejce. Argentyńczyk musiał opuścić boisko już kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego. Gdy schodził, utykając, w kierunku linii bocznej, miał łzy w oczach.

"The Citizens" są wiceliderami Premier League i mają trzy punkty straty do Chelsea. Z kolei w Champions League w środę powalczą w stolicy Włoch o awans do 1/8 finału.