Policjanci z Podkarpacia zatrzymali kierowcę, który na drodze krajowej numer 9 w Iskrzyni, wyprzedzał na "trzeciego" i na przejściu dla pieszych. Efekt? Tysiąc złotych mandatu i 24 punkty karne.

Mężczyzna urządził sobie rajd samochodowy tuż za remontowanym odcinkiem trasy numer 9 na Podkarpaciu w kierunku Miejsca Piastowego.

Pirata jadącego golfem namierzył policyjny, nieoznakowany samochód z zamontowanym videorejestratorem. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierowca, który pędząc przed siebie wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniach i na przejściu dla pieszych, przejeżdżając przy tym przez linię podwójną ciągłą. Mężczyznę udało się zatrzymać po krótkim pościgu.

Kierowcą golfa okazał się 61-letni krośnianin. Mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił wytłumaczyć, gdzie tak się spieszył. Dostał mandat w wysokości tysiąca złotych oraz 24 punkty karne. Każdy kolejny punkt karny będzie oznaczał, że straci on prawo jazdy.

Zobacz film z pościgu na krajowej dziewiątce

Świętokrzyskie: 195 kilometrów na godzinę na liczniku

Z kolei policjanci ze Świętokrzyskiego zatrzymali kierowcę, który na drodze ekspresowej pomiędzy Cedzyną a Kielcami pędził z prędkością 195 km/h. Obowiązywało tam ograniczenie do 120 km/h. 26-letni kierowca opla został zauważony przez przejeżdżający w pobliżu patrol. Mieszkaniec gminy Nowa Słupia musi teraz zapłacić mandat w wysokości pięciuset złotych. Jego konto "wzbogaciło" się również o 10 punktów karnych.

Zobacz film z pościgu w Świętokrzyskiem

Już 16 osób zginęło na polskich drogach

Tylko w piątek i sobotę na polskich drogach doszło do 154 wypadków w których zginęło 16 osób a ponad 180 zostało rannych.

Najgorszy pod względem statystyk był piątek, kiedy wielu z nas jechało na święta do rodzin. Doszło wtedy do 94 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 109 zostało rannych. W Wielką Sobotę wydarzyło się na drogach 60 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 72 zostały ranne.

Pijane święta na polskich trasach

Zmorą na polskich dróg są niestety pijani za kółkiem. Tylko w piątek i sobotę policja zatrzymała prawie tysiąc nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole przez całe święta. Będą sprawdzać nie tylko trzeźwość, ale też to, czy wszyscy pasażerowie są przypięci pasami i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Kontroli można spodziewać się nie tylko na trasach, za miastem, ale też w mniejszych miejscowościach, szczególnie w okolicach kościołów.

Dwie ofiary wypadków w Łódzkiem

Dziesięć wypadków, dwie ofiary śmiertelne i dwanaście osób rannych - to tragiczny bilans piątku i soboty na drogach w woj. łódzkim.

Podczas policyjnej akcji "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc" zatrzymano blisko 50 nietrzeźwych kierowców. Również przez cały Lany Poniedziałek kierowcy powinni spodziewać się częstszych i dokładniejszych kontroli policyjnych. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, prędkość, stan techniczny aut, użycie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach.