W niedzielę w Örby na przedmieściach Sztokholmu zaginęła para młodych ludzi. Gazeta "Expressen" pisze, że policja podejrzewa, iż para mogła zostać zamordowana. Według danych organizacji Missing People Sweden oraz polskiej Fundacji Itaka, zaginieni to Karolina i Grzegorz, młode małżeństwo z Polski.

Podejrzewamy najgorsze - powiedziała gazecie "Aftonbladet" Kia Samrell, rzeczniczka sztokholmskiej policji. Nie możemy wykluczyć, że może chodzić o morderstwo. Zostawiamy "wszystkie drzwi otwarte", ponieważ nie wiemy, co mogło się stać z tymi ludźmi - przyznała.

"Expressen" pisze, że para zaginęła w dziwnych okolicznościach w niedzielne popołudnie. Na brzegu jeziora Långsjön znaleziono porzucony samochód marki Smart. Auto ma należeć do zaginionej pary. Było zamknięte.

Pary poszukują oddziały policji z psami. Zaangażowano także śmigłowce, a jezioro przeczesują łodzie.

W poszukiwania zaangażowała się również organizacja Missing People Sweden. Na jej stronie w internecie można przeczytać, że zaginieni to młode małżeństwo: 27-letni Grzegorz i 24-letnia Karolina. Oboje jako zaginieni widnieją także na stronie internetowej Fundacji Itaka.