Kolarski mistrz świata Michał Kwiatkowski zadeklarował, że wystartuje w 72. Tour de Pologne. Taką informację przekazali organizatorzy wyścigu podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Dla mnie to powrót do Tour de Pologne. W 2012 roku przegrałem z Moreno Moserem, ale wspominam tę edycję z wielką przyjemnością. Start na polskiej ziemi w koszulce mistrza świata to coś wyjątkowego. Tęskniłem za polskimi kibicami, choć coraz częściej spotykam ich za granicą - napisał Kwiatkowski w oświadczeniu przesłanym do organizatorów imprezy.

Złotemu medaliście MŚ - jeżdżącemu w grupie  Ettix-Quick-Step - będzie pomagał inny polski kolarz - Michał Gołaś.

Jeśli tylko Michał Kwiatkowski nie "zajedzie się" podczas trwającego Tour de France, to wierzę, że będzie faworytem naszego wyścigu. Jego udział, w dodatku w koszulce mistrza świata, jest dla nas nobilitujący i daje ogromną satysfakcję - przyznał dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

Wszystko natomiast wskazuje na to, że na starcie TdP zabraknie ubiegłorocznego triumfatora Rafała Majki (Tinkoff-Saxo). Rafał nie był w stanie złożyć nam takiej deklaracji, choć jeszcze wszystko może się zdarzyć. W tym tygodniu czeka go jednak mnóstwo ciężkiej pracy podczas alpejskich etapów Tour de France i obawia się, że na nasz wyścig nie będzie w stanie odpowiednio się zregenerować - powiedział Lang.


Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia. Zawodnicy rozpoczną rywalizację w Warszawie, a zakończą w Krakowie.

(es)