W czerwcu chodnik przy ulicy Różanej w Lublinie zostanie naprawiony. Po interwencji reportera RMF FM Krzysztofa Kota urząd wojewódzki przeznaczył pieniądze na ten cel. Mieszkańcy o remont prosili od 8 lat.

Do tej pory mieszkańcy bloku przy ulicy Różanej 5 w Lublinie pisali w sprawie chodnika do ratusza, a ratusz do wojewody, ponieważ właścicielem terenu jest Skarb Państwa. Przez lata w tej sprawie jednak nic się nie wydarzyło.

Teraz, po naszej interwencji, urząd wojewódzki wydał zgodę na remont i przekazał na ten cel 38 tysięcy złotych, co powinno w zupełności wystarczyć. Wybrano już także firmę, która ma naprawić chodnik.

Urzędnicy czekają jeszcze tylko na wskazówki od firmy wodociągowej, gazowej, i telekomunikacyjnej, jak zabezpieczyć ich instalacje. Jeżeli dadzą nam odpowiedź jeszcze w maju, wówczas 9 czerwca wykonawca wchodzi na plac budowy - zapewnia Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Nasi dziennikarze interweniują w Waszych sprawach. Na sygnały czekamy pod numerem telefonu 600 700 800 i adresem fakty@rmf.fm. Możecie też skorzystać z formularza na RMF24.pl!

(bs)