Ewa Dumańska z Warszawy oraz Jolanta Hytkowska z Krakowa postanowiły sprawdzić swoje siły w nietypowym eksperymencie. Przez 3 miesiące będą korzystać tylko z ekologicznej żywności. Spróbują przy okazji zmienić swój styl życia na bardziej aktywny. Przez 90 dni ich próby będą śledzić lekarze i psycholodzy.

Eksperyment odbywa się w ramach projektu "W 90 DNI do EKO". Internauci zarejestrowani na stronie www.90dnidoeko.pl dostają codziennie jedno zadanie, które uczy zdrowych nawyków poprawiających jakość życia. "EkoBohaterowie" wykonują podobne zadania jak Ewa o Jolanta. 

Ewa kontra Jola

Ewa Dumańska, mieszka w Warszawie. Ma 40, ale jak podkreśla, czuje się najwyżej na 30. Na co dzień zajmuje się czwórką dzieci, domem, psem, kotem i pracą we własnej firmie. Jak sama przyznaje, przystąpiła do programu, bo potrzebowała dodatkowej motywacji i wsparcia, żeby zrobić coś na dłużej niż kilka tygodni. Brzmi jak wielka frajda, podróż, w której bagaże poniosą ze mną ci, którzy mają w tym wprawę, mają plan i mapę - mówi. Liczę na to, że poznam wiele ciekawych ekonowości, alternatyw i złapię się ich na dobre. Poza tym, jeśli być bohaterem, to właśnie "eko - dodaje. Blog Ewy można śledzić pod adresem: www.via-eco.blog.90dnidoeko.pl

Jolanta Hytkowska pochodzi z Krakowa. Ma 47 lat, ale czuje się co najmniej o 10 lat młodziej. Jest m.in. nauczycielką w przedszkolu, prowadzi też szkolenia. 

Jak zapewniają obie panie "W 90 DNI DO EKO" to program dla wszystkich, którzy chcą: zacząć żyć zdrowiej i naturalniej, porzucić złe nawyki i wyrobić dobre. Program został opracowany tak, aby przy minimalnym zaangażowaniu czasowym uczestników, przynosił maksymalne efekty.