Aura nie daje za wygraną. Na Śląsku od kilku godzin sypie gęsty śnieg. Śnieg, gołoledź oraz silny wiatr będzie dokuczać także mieszkańcom Małopolski, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego.

Ledwo uporano się na Śląsku ze skutkami piątkowej wichury, a dziś znów od kilku godzin intensywnie pada gęsty śnieg. Warunki na drogach są coraz gorsze; na wieczór zapowiadany jest kilkustopniowy mróz i wiatr wiejący do 90 km/h.

W centrum Katowic samochody jeżdżą coraz wolniej. Na wielu bocznych drogach leży już kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Coraz gorzej jeździ się też głównymi trasami. Na niektórych odcinkach autostrady np. w okolicy Chorzowa, skrajny, lewy pas jest już zupełnie zasypany. Podobnie jest na trasach prowadzących ze Śląska w stronę Warszawy i na Podbeskidziu. Śnieg jest tam mokry, gęsty, miejscami niewiele widać.

W Tarnowskich Górach doszło do wypadku autokaru z dziećmi. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach i strachu.

Nie najlepsze prognozy szykują się równie dla Podlasia. Synoptycy ostrzegają o możliwych dużych opadach śniegu, silnym wietrze - w porywach osiągającym prędkość ponad 100 km/h.