Wielki sukces lekarzy w Pakistanie. Udało im się usunąć cztery zbędne nóżki noworodkowi, który przyszedł ma świat z sześcioma kończynami dolnymi. Bardzo trudna operacja trwała cztery godziny. Zakończyła się pełnym sukcesem. Stan maleństwa jest stabilny.

Operowany chłopiec przebywa obecnie na oddziale intensywnej opieki. Na razie jego stan jest stabilny i mamy nadzieję, że wyzdrowieje - powiedział Jamal Raza, szef Narodowego Instytutu Zdrowia Dzieci w Karaczi. Lekarze zaznaczają jednak, że w przyszłości może dojść do komplikacji i wtedy potrzebne będą kolejne zabiegi operacyjne.

Dziecko urodziło się w ubiegłym tygodniu w mieście Sukkur w prowincji Sindh. W poniedziałek zostało przewiezione do odległego o ponad 360 kilometrów Karaczi. Wraz z noworodkiem przyjechał do kliniki jego ojciec, gdyż matka przechodzi rekonwalescencję po cesarskim cięciu. Jest ona kuzynką swego małżonka. Para pobrała się pięć lat temu, a operowany chłopiec jest jej pierwszym dzieckiem.

Maleństwo urodziło się z sześcioma nóżkami prawdopodobnie dlatego, że w początkowym okresie ciąży było jednym z bliźniaków. Potem jednak płody się zrosły.

Dzięki pomocy finansowej ze strony państwowej fundacji rodzina nie poniesie żadnych kosztów zabiegu.