W Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się bożonarodzeniowe promocje. Jedna z firm internetowych uruchomiła specjalny serwis "Christmas Lane". Inne, podążając jej śladem, również przygotowały na swoich stronach specjalne świąteczne zakładki. Już w środku lata można się rzucić w wir zakupów i nabyć ośnieżone prezenty lub skaczącego Mikołaja...

Podobno wszystko przez kryzys. Zazwyczaj świąteczne promocje ruszały pierwszego listopada. Zdaniem właścicieli internetowych sklepów recesja wymusiła jednak konieczność rozłożenia wydatków w czasie. Klienci już mogą wybrać sobie świąteczny prezent i płacić za niego comiesięczne raty. Gdy spłacą całą kwotę, otrzymają zakupiony towar.

Czasem jest dobrze zacząć wcześniej. Gospodarka jest zła. Myślę, że próbują dać ludziom to, co mogą - tłumaczą Amerykanie. Dlatego mimo kryzysu wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych na świątecznych prezentach oszczędzać nie będzie. Oprócz świątecznych akcesoriów internetowe sklepy oferują już także narzędzia do odśnieżania.