Kawior, ceniony przez smakoszy, ma też i inne przeznaczenie. Jedna z firm kosmetycznych zaproponowała swoim klientkom kosmetyki na bazie ekstraktu z tego smakołyku. Ekstrakt z kawioru wspaniale nadaje się dla skóry dojrzałej, zapewniając jej całkowita pielęgnację. Po zastosowaniu kosmetyków cera staje się jedwabiście gładka, odżywiona pełna blasku.

Wyciąg z kawioru to kopalnia niezbędnych do pielęgnacji skóry składników tj. fosfolipidów, które odpowiadają za gospodarkę wodna skóry; peptydów, nadających skórze sprężystość; mikroelementów - cynk, jod, magnez - które znakomicie nawilżają, wzmacniają i pobudzają do pracy komórki skóry; witaminy A, D, E, które zapewniają skórze młodość, wreszcie - fosforu, który odżywia i wzmacnia skórę.

Kawior od dawna kojarzy się z luksusem. Patrząc na ceny takich nowości kosmetycznych, teza ta nie jest przesadzona. Jednak czego się nie robi dla urody - nawet wizja cieńszego portfela w starciu z piękną, jedwabiście gładka cerą dla kobiety nie jest straszna.