Wiedźmin powrócił. Wczoraj premierę miała najbardziej oczekiwana polska gra komputerowa. Najdroższa rodzima produkcja, na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, z animacją nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego, kosztowała 22 miliony złotych. Czy polska superprodukcja podbije świat?

Polska superprodukcja ma duże szanse na podbicie świata. Gra zaczyna się mocnym akcentem przygotowanym przez nominowanego do Oskara Tomka Bagińskiego. Animacja jest perfekcyjna, doskonała jest też muzyka. O Wiedźminie za 22 miliony złotych piszą największe zachodnie serwisy.

W tej grze jest pomysł, pomysł jest oryginalny, który dla ludzi nie znających historii Wiedźmina może się wydać ciekawy. Przede wszystkim gra ma świetny klimat. Ma duże szanse na sukces światowy - wróży specjalista od gier komputerowych Krzysztof Pikiewicz. Nakład to na razie 7000 tysięcy egzemplarzy.

Nie każdy jednak będzie mógł zagrać w Wiedźmina. To gra tylko dla dorosłych, bo Geralt lubi alkohol, bijatyki i kobiety. Grający może np. kolekcjonować karty z wizerunkiem zdobytych przez wiedźmina dam.