Siódma część serii "Szybcy i wściekli" w piątek 10 kwietnia trafi do polskich kin. Kilka dni wcześniej pojawił się w sieci teledysk, który powstał do ścieżki dźwiękowej do filmu i został nagrany w hołdzie zmarłemu w 2013 roku Paula Walkera.

"Szybcy i Wściekli 7" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier kinowych tego roku. Do tej pory na całym świecie seria zarobiła prawie 2,4 mld dolarów. W tej części po raz ostatni na dużym ekranie zobaczymy Paula Walkera. Aktor zginął w wypadku samochodowym pod koniec 2013 roku. 

Jego ekranowy partner Vin Diesel opublikował na jednym z portali społecznościowych teledysk "See You Again" Wiza Khalify, który powstał do ścieżki dźwiękowej do filmu. Gościnnie pojawia się w nim Charlie Puth. Fanów wzrusza zwłaszcza ostatnie ujęcie przyjaciół Vina Diesela i Paula Walkera

Z kolei "Amy" to tytuł, który będzie nosił brytyjski, półtoragodzinny dokument o życiu zmarłej piosenkarki Amy Winehouse. Film ma trafić do kin w lecie. Reżyserem jest Asif Kapadia, który jest twórcą m.in nagradzanej dokumentalnej biografii "Senna". Bohaterem tego filmu jest kierowca wyścigowy Ayrton Senna. Brazylijska legenda Formuły 1, który przez wielu fanów wyścigów samochodowych uważany jest za najlepszego kierowcę wszech czasów. 

Kapadia zapowiada, że w dokumencie o Amy Winehouse pojawią się niepublikowane dotąd nagrania zmarłej w 2011 roku wokalistki.

(abs)