Wiemy kto wcieli się w dwie głównie kobiecie postaci w serialu Netflixa opartym na bestsellerowych powieściach Andrzeja Sapkowskiego o przygodach Geralta z Rivii. W "Wiedźminie" - poza odtwórcą głównej roli Henrym Cavillem - zagra także Freya Allan i Anya Chalotra.

Jak informuje "Hollywood Reporter" w rolę Ciri - młodej księżniczki Cintry, którą z Geraltem łączy specjalna więź - wcieli się Freya Allan. Anya Chalotra zagra z kolei czarodziejkę i miłość wiedźmina - Yennefer. Dla obu aktorek będą to pierwsze tak duże role. 

Oprócz tego ogłoszono, że Brytyjka Jodhi May wcieli się w królową Calanthe, a Bjorn Hlynur Haraldsson zagra jej męża, rycerza Eista. W roli druida Myszowora zobaczymy Adama Levy’ego, a Millie Brady zagra drapieżną Renfri, zwaną również Dzierzbą.

Szczególne emocje wywoływały wśród internautów poszukiwania aktorki, która miała się wcielić w rolę Ciri. Pojawiły się bowiem informacje, że poszukiwana jest aktorka pochodząca z mniejszości etnicznych. Wielu uznało, że Netflix poszukuje czarnoskórej kandydatki, co rozzłościło niektórych fanów.

Już wcześniej ogłoszono, że w główną rolę Geralta z Rivii, wiedźmina i potężnego pogromcę potworów, wcieli się Henry Cavill, znany z roli Supermana w superprodukcjach "Man of Steel" czy "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości".

"Wiedźmin" Netflixa powstaje w oparciu o powieści Andrzeja Sapkowskiego. Wcześniej już postać wiedźmina pojawiła się na ekranie w 2001 roku. Wówczas w rolę Geralta wcielił się Michał Żebrowski, jednak film nie zyskał uznania ani krytyków, ani fanów.

W ostatnich latach popularność "Wiedźmina" znacznie wzrosła, gdyż polska firma CD Projekt RED wyprodukowała trzy gry komputerowe o Geralcie z Rivii, które okazały się międzynarodowym hitem. Trzecia część została przez fanów na całym świecie uznana za najlepszą grę roku.

(az)