Piotr Stramowski, Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka - są w obsadzie II części kinowego "Pitbulla". Zdjęcia do opowiadającego o policji filmu Patryka Vegi trwają w Warszawie. "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" ma trafić do kin w listopadzie.

Piotr Stramowski, Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka - są w obsadzie II części kinowego "Pitbulla". Zdjęcia do opowiadającego o policji filmu Patryka Vegi trwają w Warszawie. "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" ma trafić do kin w listopadzie.
Anna Dereszowska na planie /PAP/Tomasz Gzell /PAP

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" to kontynuacja "Pitbulla. Nowych porządków", który trafił do kin w styczniu. Scenariusz oparto na opowieściach prawdziwych policjantek. Tak jak poprzedni, film zbudowany jest w stu procentach na autentycznych sytuacjach i autentycznych dialogach - mówił dziennikarzom na planie reżyser i autor scenariusza Patryk Vega.

Ekipa realizowała zdjęcia na ul. Kazimierzowskiej na Mokotowie. Budynek Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych "zagra" w "Pitbullu" szkołę policyjną w Słupsku.

W scenie, nad którą pracowano, odbywało się szkolenie młodych policjantek, prowadzone m.in. przez "Gebelsa". W jedną z policjantek wciela się Joanna Kulig.
W obsadzie "Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet" są też m.in.: Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Magdalena Cielecka, Anna Dereszowska, a także Piotr Stramowski, Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański, Andrzej Grabowski oraz - znany widzom z poprzedniego "Pitbulla" jako nie grzeszący inteligencją, lecz imponujący muskulaturą "Strachu" - Tomasz Oświeciński.


Tym razem akcja koncentruje się na kobietach i to one są głównymi bohaterkami. To m.in. Zuza (Kulig) i Jadźka (Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los stawia bardziej doświadczonych kolegów po fachu: Gebelsa (Grabowski) i Majamiego (Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, jak Izabela Zych ps. Somalia (Cielecka), oraz z brutalnym przestępczym światem gangów motocyklowych i mafii paliwowej.

Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka zmaga się z nieobliczalnym mężem (Żmijewski), Zuza wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Fabijański), śmiertelnie niebezpiecznym członkiem gangu motocyklowego, którego dziewczyna, Drabina (Bachleda-Curuś), właśnie wychodzi z więzienia.

"Udało się zorganizować aktorkom udział w autentycznych działaniach policyjnych"


Film jest w całości zbudowany na autentycznych historiach policjantek. Wiedziałem, że jeżeli ktoś nie poczuł tego na własnej skórze, nigdy nie będzie w stanie zagrać takiej roli. Bo tak naprawdę trzeba przez chwilę pobyć na patrolu, wyczuć tę adrenalinę, zderzyć się z traumatycznymi sytuacjami. Byłem przeświadczony, że aktorki, które wcielają się w policjantki, powinny poprzebywać trochę ze swoimi odpowiednikami w realnym świecie - powiedział Vega. Udało się zorganizować aktorkom udział w autentycznych działaniach policyjnych. Wspólnie z policjantkami brały udział w interwencjach, jeżdżąc z ekipą policyjną. Aktorki przebywały też z policjantkami w czasie prywatnym. Joanna Kulig spędziła kilka dni, mieszkając razem z policjantką, śpiąc w jej domu, jedząc posiłki, gadając po nocach - opowiadał reżyser.

Joanna Kulig opowiadała dziennikarzom o pracy nad rolą. Miałam możliwość - dzięki Patrykowi - spotkań z prawdziwymi policjantami, tak jak inni aktorzy. Mogliśmy usłyszeć sporo historii i zobaczyć wiele od kuchni. Brałam udział w policyjnych patrolach - tłumaczyła. Zobaczyłam, jak trudna i wymagająca jest to praca. Poznałam wspaniałych policjantów, którzy tę pracę - bardzo trudną, odpowiedzialną i ciężką - wykonują z wielkim oddaniem - podkreśliła aktorka.

Moja bohaterka, Zuza, to młoda adeptka tego zawodu. Pierwotnie nie myślała o tym, by zostać policjantką. Wykonywała inny zawód. Pewnego dnia postanowiła jednak wstąpić do szkoły policyjnej. W filmie widzowie zobaczą, jak Zuza przechodzi metamorfozę - najpierw obserwuje policyjny świat i uczy się go, wreszcie sama staje się policjantką z krwi i kości - powiedziała Kulig.

Zdjęcia do "Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet" trwają od 18 maja. Odbywają się na terenie Warszawy i okolic. Premiera filmu planowana jest na 11 listopada.

(mn)