Moda na boysbandy nie przemija. O tym, że popowe grupy wokalistów nie odeszły do lamusa na zawsze wraz z końcem ubiegłego stulecia, świadczy popularność dwóch zespołów: One Direction i The Wanted. Czyżby nadchodziła nowa era boysbandów?

Kierunek - sukces

One Direction to grupa wokalna w skład której wchodzą: Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles oraz Louis Tomlinson. Ta fenomenalna piątka zdobyła serca widzów siódmej, brytyjskiej edycji programu "X-Factor", gdzie dostali się do ścisłego finału, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Debiutancki utwór "What Makes You Beautiful" z łącznym nakładem 350 tysięcy sprzedanych kopii nie opuszczał 1. miejsca brytyjskiej listy singli przez cztery tygodnie z rzędu. Obecnie fenomen One Direction sięga daleko poza Wyspy. Zespół sukcesywnie zdobywa listy przebojów na całym świecie.

Młodzi wokaliści rozpoczynają teraz podbój Ameryki - singiel "What Makes You Beautiful" z tygodniową sprzedażą 132 tysięcy cyfrowych plików zadebiutował na 28. pozycji listy Billboard Top 100. To pierwszy tak wysoki wynik debiutanta z Wielkiej Brytanii na amerykańskiej liście od 15 lat. W 1997 roku podobny wyczyn udał się debiutanckiemu singlowi Spice Girls "Wannabe", który wystrzelił na miejsce 11.

Pierwszy w dyskografii album One Direction "Up All Night" rozszedł się już na świecie w nakładzie ponad 800 tysięcy egzemplarzy (w Polsce zadebiutował na 6. miejscu listy OLiS). W USA płyta ukazała się kilka dni temu i w najnowszym notowaniu listy Billboardu ma szansę zająć pierwsze miejsce.

Zobacz jak One Direction podbijają Amerykę:

Zobacz klip do przeboju "What Makes You Beautiful":

Pożądani - cieszą się, że jesteś

Irlandzko-brytyjska grupa The Wanted właśnie podbija Wyspy Brytyjskie, a w Polsce zaczynają powstawać fankluby piątki przystojniaków.

Grupa The Wanted powstała w 2009 roku podczas przesłuchań prowadzonych przez Jayne Collins, która wcześniej wylansowała girlsband The Saturdays. W skład zespołu weszli Max George, Jay McGuiness, Siva Kaneswaran, Tom Parker i Nathan Sykes. Zadebiutowali w sierpniu 2010 roku singlem "All Time Low", od razu osiągając 1. miejsce na prestiżowej liście UK Singles Chart. Piosenka przez 17 tygodni znajdowała się w czołowej czterdziestce brytyjskiego zestawienia.

Kilka tygodni później, 25 października 2010 roku ukazał się pierwszy, pełnowymiarowy album grupy, zatytułowany po prostu "The Wanted", który dotarł do 4. miejsca w Wielkiej Brytanii. Materiał na płytę powstawał w kilku miejscach. Zespół przez 12 miesięcy podróżował, współpracując z najlepszymi producentami muzyki pop w Europie, takimi jak: Cutfather (Christina Aguilera, Pixie Lott, Santana) w Danii, Rami Yacoub i Carl Falk (*NSync, Britney Spears) w Szwecji czy Steve Mac (Kelly Clarkson) i Guy Chambers (Robbie Williams, James Blunt) w Wielkiej Brytanii.

W 2010 roku zespół wypuścił dwa single - "Heart Vacancy", "Lose My Mind", a w następnym roku kolejne dwa - "Gold Forever" i "Glad You Came". Wszystkie pochodzą z debiutanckiego albumu.

W listopadzie tego roku do sklepów trafił drugi album zatytułowany "Battleground" (debiut na 5. miejscu, ale z lepszym wynikiem niż "The Wanted"). W ojczyźnie zyskał już status złota za sprzedaż 100 tys. egzemplarzy.

Grupa miała okazję wystąpić przed innymi idolami młodzieży – Justinem Bieberem i Britney Spears.

Do promocji "Battleground" wybrano następujące single: "Gold Forever", "Glad You Came" (kolejny numer 1 w Wielkiej Brytanii), "Lightning" i "Warzone". Album zebrał pozytywne opinie wyspiarskiej krytyki. "Płyta zostawia słuchacza z sugestią, że to jest zespół z bardzo jasno rysującą się przyszłością" - napisał jeden z dziennikarzy.

Zobacz klip do "Glad You Came":

Przebojów One Direction i The Wanted posłuchasz, między innymi, w stacjach: