Do polskich księgarń trafia dziś nowa powieść autora takich hitów jak "Zielona Mila", "Lśnienie" czy "Skazani na Shawshank". Książka „Joyland” Stephena Kinga to jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu.

"Joyland" to opowieść o studencie Devinie Jonesie, który zatrudnia się na czas wakacji w lunaparku. Chłopak chce zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Ale to wesołe miasteczko wcale nie jest wesołe. Bohater zmuszony jest zmierzyć się z brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu  i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam. "Joyland" to również opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się - i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek. Znajdują się między nimi: "Miasteczko Salem", "Misery", "Pod kopułą", "Dallas’ 63" czy "Lśnienie", którego kontynuacja ukaże się niebawem nakładem Prószyński i S-ka. Wszystkie one zyskały status światowych bestsellerów.

Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Pisarz mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.