Czy Harry Potter pokona swojego największego wroga lorda Voldemorta? A może to Voldemort zwycięży, a Harry będzie musiał zginąć? Jak zakończy się historia o nastoletnim czarodzieju? Jakie będzie ostatnie zdanie powieści? Słuchacze RMF FM, w piątek, tuż przed premierą ostatniego tomu sagi o czarodzieju, przysłali nam swoje propozycje zakończenia powieści.

Coś mi się wydaje, że jedyna rzecz, która będzie mogła zabić Voldemorta to śmierć Harry’ego. Ani jeden ani drugi o tym jeszcze nie wiedzą, ale Harry zrozumie to podczas walki ostatecznej i chcąc uchronić świat, zabije siebie lub da się zabić i w ten sposób zniszczy Voldemorta. Coś takiego jak starcie ostatecznie w Matrix między Neo i agentem Smith.

Joanna

Harry Potter zostanie ministrem magii w rządzie... polskim rządzie.

inblue

Moim zdaniem książka zakończy się słowem "MAGIA" lub jakąkolwiek odmianą tego słowa! To książka o magii i JK Rolling musiała do jej charakteru nawiązać.

Marcin

„Kończ waść, wstydu oszczędź” – zaraz po tym Harry Potter popełnia samobójstwo.

Tomek

Harry przeżyje, a zginie Hagrid i Voldemort

Hania

Moim zdaniem Harry Potter podda się klonowaniu, po czym jego klon zostanie zabity i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Następnie Harry Potter będzie miał troje dzieci, które po kolei zostaną Prezydentem, Premierem i Papieżem.

Przemek

Harry zwycięży Voldemorta i przeżyje, pomści swoich rodziców i wszystkich których stracił. Wróci do Ginny i będą żyli długo i szczęśliwie.

Madzia

Harry zakocha się w nieczarodziejce. Dla tej miłości zrezygnuje z tego, co do tej pory osiągnął studiując magię. Stanie się zwykłym, szarym człowiekiem, ale magia o nim i jego zdolnościach tak do końca nie zapomni…

Wojciech

Według mnie Voldemort i Snape będą zabici przez Harry’ego.

michalekk

Uważam, że w ostatniej części przygód Harry’ego Pottera zginie Hermiona lub Hagrid. Sądzę, że Harry pokona Lorda Voldemorta. Sama Rowling powiedziała, że może kiedyś powróci do pisania Harrego, a bez głównego bohatera ta książka nie miała by sensu.

Karla

Harry obudził się i stwierdził z ulgą, że to był tylko sen...

Katarzyna

Moim zdaniem Harry Potter w tym roku szkolnym nie powróci do Hogwartu, ponieważ będzie szukał horkruksów Voldemorta. Możliwe jest także to, że Dumbledore pojawi się w 7 części ponieważ tak naprawdę nie został zabity - jego śmierć została upozorowana. Hermiona i Gagrid umrą. Harry zabije również Voldemorda.

Daria

W walce ostatecznej zginie Harry i Voldemort, bo żaden nie może żyć, bez drugiego.

Kowadło

Uważam, że śmierć Dumbledora była sfingowana, by oszukać Voldemorta. Wostatnim tomie cyklu, z pewnością zginą:

Petunia i Vernon Dursley, Sybilla Trelawney, Draco Malfoyi być może jego matka. Snape, który jako agent Dumbledora, zdradził Voldemorta, więc też na pewno zginie. Harry, oczywiście, odnajdzie horkruksy Voldemorta i stoczy z nim walkę. Wydaje misię, że Potter zginie, by móc zabić Voldemorta, ale to jest przecież bajka, a wszystkie bajki kończą się szczęśliwie. Może więc Potter zostanie ocalony. Sądzę również, że wszystko co było zapowiedziane w VI części spełni się w VII.

Aleksandra Spalińska

Moim zdaniem, Harry będzie walczył z Voldemortem i go zabije, ale sam też zginie, bo on i Voldemort są połączeni. Harry będzie o tym wiedział, że jeśli zabije Voldemorta, to sam zginie. Nie będzie miał jednak wyboru, i będzie musiał walczyć. Ron i Hermiona też zginą...

agula_333

Moim zdaniem na końcu ostatniej części Harry Potter zginie, ponieważ jest to najprawdopodobniejsza wersja ze względu na przepowiednię, o której można było przeczytać w poprzednich tomach. Przepowiednia mówiła o tym, ze póki HarryPotter będzie żył, to Voldemort nie zginie. Dlatego myślę, że zginą na końcu oboje.

agata94