Gavin Hood po raz kolejny wyreżyserował film oparty na bestsellerowej książce. Po "W pustyni i w puszczy" przyszła kolej na kultową "Grę Endera", która niezmiennie od 1985 roku, cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. W jednej z głównych ról został obsadzony Harrison Ford.

"Gra Endera" to popularna powieść, która od pierwszego wydania nie schodzi z list bestsellerów. Książka została nagrodzona najbardziej prestiżowymi tytułami w gatunku science fiction: Hugo i Nebula. Po blisko 30 latach od premiery przyszedł czas na ekranizację. Filmowa wersja książki już 1 listopada zagości w polskich kinach. Jego reżyserią zajął się Gavin Hood, który w swoim dorobku posiada już adaptację filmową znanej powieści. W 2001 roku producent Waldemar Dziki powierzył mu reżyserię polskiej superprodukcji  "W pustyni i w puszczy".

W obsadzie filmu znaleźli się m.in Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin i Asa Butterfield. Akcja rozgrywa się w roku 2070. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych. Cały świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek - jeszcze na etapie dzieciństwa - i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin zwany Enderem, który po wstępnym szkoleniu zostaje wysłany do orbitalnej szkoły bojowej. Tam przechodzi trening mający przygotować go na zbliżające się starcie z kosmicznym wrogiem. Jak potoczą się jego losy? To będziecie mogli sprawdzić na ekranach kin już pod koniec października.

Film będzie dostępny w polskiej wersji językowej.