50 wykonawców w kostiumach zaprojektowanych przez stylistę Tomasza Jacykowa wystąpi podczas premiery musicalu "Our House" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Spektakl ze tekstami piosenek i muzyką zespołu Madness będzie miał swoją premierę w sobotę.

Reżyserem spektaklu jest Michał Znaniecki. Po raz pierwszy musical zobaczyłem podczas premiery na West Endzie dziesięć lat temu. Oglądając premiery na West Endzie czy Broadwayu zastanawiam się później, czy to się nadaje na polski rynek - powiedział. Jak dodał, jego wersja "Our House" nie będzie o Anglikach a o Polakach emigrantach w Londynie. Będzie to musical z humorem i melodramatem, takie polish street - podkreślił.

"Our House" po polsku

To opowieść o Maksie synu Kasi, który w szesnaste urodziny zabiera dziewczynę swoich marzeń Sarę na pierwszą randkę i chcąc jej zaimponować, włamuje się do domu, który budował kiedyś jego dziadek. Przyłapany przez policję Max, nie potrafiąc dokonać dobrego wyboru, magicznym sposobem doznaje rozdwojenia - Dobry Max pozostaje na miejscu przestępstwa, Złemu Maksowi udaje się uciec.

W sobotę na scenie pojawi się około pięćdziesięciu wykonawców, w tym soliści, chór, balet i zespół muzyczny. Do części ról, w tym do roli głównego bohatera przeprowadzono casting. Rola jest karkołomna, co scenę bohater zmienia charakter, zdarza się, że do jednej piosenki musi zmienić kostium nawet cztery razy a na każdą taką zmianę ma sześć sekund - opowiada Znaniecki.

Spektakl został wyreżyserowany przez Michała Znanieckiego (Złota Maska 2007 i 2009), który debiutował w wieku 24 w mediolańskiej La Scali, przekładu libretta Tima Firtha dokonał Michał Wojnarowski, kostiumy zaprojektował Tomasz Jacyków, choreografię przygotował Jakub Lewandowski a scenografię Luigi Scoglio.

Musical miał swoją prapremierę w Cambridge Theatre na West Endzie w 2002 roku. Grający główną rolę Joe Caseya - Michael Jibson otrzymał nominację do Nagrody Laurence Oliviera w kategorii najlepszy aktor musicalowy. Sam spektakl otrzymał Nagrodę Laurence Oliviera jako najlepszy nowy musical 2003 roku. "Our House" był wystawiany m.in. w Birmingham, Tokio.