Niespodzianka dla wszystkich fanów filmów o Harrym Potterze. HBO Max przygotowuje specjalny program z okazji 20. rocznicy powstania filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Premierę "Harry Potter 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" zapowiedziano na 1 stycznia 2022 roku.

Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson znowu spotkają się w Hogwarcie. Po 20 latach od premiery pierwszego filmu z serii o młodym czarodzieju "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", aktorzy będą odpowiadać na pytania i odsłaniać kulisy powstawania produkcji.

W specjalnym programie zobaczymy nie tylko filmowego Harrego, Hermionę i Rona, ale także pozostałych aktorów, którzy występowali w serii. Wystąpią: Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange), Robbie Coltrane (Hagrid), Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewisa, Evanny Lynch i Iana Harta.

Program został wyprodukowany przez Warner Bros.

"Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts". Premiera w HBO Max

W internecie pojawiła się już filmowa zapowiedź programu. Zdradza ona miedzy innymi datę premiery - w HBO Max "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts" pojawi się 1 stycznia 2022 roku.

Niestety nie wiadomo kiedy polscy widzowie będą mogli zobaczyć produkcję. Na razie platforma HBO Max nie wystartowała jeszcze w Polsce.

Osiem filmów z serii o "Harrym Potterze"

Ekranizacja powieści J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" w reżyserii Chrisa Columbusa miała swoją światową premierę 4 listopada 2001 r. W Polsce film można było zobaczyć na początku 2002 roku.

Filmów z serii o "Harrym Potterze" powstało osiem. Ostatnia z książkowych części "Harry Potter i Insygnia Śmierci" została podzielona na dwie części na ekranie.

Filmy otrzymały 14 nominacji do Nagród Akademii Filmowej. Seria zdobyła łącznie 129 międzynarodowych nagród filmowych.