W polskich kinach można już oglądać "Pokusę". Film wyreżyserowany przez Lee Danielsa to mieszanka dreszczowca, kryminału, filmu erotycznego i opowieści o dojrzewaniu. W rolach głównych wystąpili Matthew McConaughey, Zac Efron, Nicole Kidman oraz John Cusack.

Głównymi bohaterami "Pokusy" są dwaj bracia. Ward Jansen jest dziennikarzem prestiżowego "The Miami Times", a Jack Jansen to eks-student dorastający w małej mieścinie na Florydzie. Ward przybywa do miasta, by zrobić reportaż o ekscentrycznej Charlotte Bless, samotnej kobiecie pisującej listy do więźniów w celach śmierci, która twierdzi, że jeden ze skazańców jest niewinny. Podróżujący wraz z partnerem z redakcji Ward potrzebuje przewodnika po środkowej Florydzie, zatrudnia więc Jacka jako swojego kierowcę.

W miarę rozwoju śledztwa bracia stają się coraz bardziej narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Uświadamiają sobie także, że zdradziecki cios może przyjść dosłownie z każdej strony. Tym bardziej, że wodzi ich za nos ekscentryczna, enigmatyczna i przepiękna kobieta, której słabość do morderców może doprowadzić wszystkich do zguby. Tę postać gra Nicole Kidman. Pracowałam przy wielu filmach nie posiadających dużego budżetu, pracowałam z wieloma świetnymi reżyserami, jestem przyzwyczajona do nietypowych metod pracy - mówi aktorka. Pierwszego dnia na planie wszystko było takie szalone. Ale ja to lubię. Kręciliśmy spontanicznie, w pośpiechu, zabierając to, co znajduje się pod ręką. To takie partyzanckie kręcenie filmów - dodaje Kidman.

"Pokusę" wyreżyserował Lee Daniels, który napisał scenariusz na podstawie książki Pete'a Dextera. Daniels to reżyser, scenarzysta i producent, autor znakomitego "Hej, skarbie", za który był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Reżyser. "The Paperboy" to jego drugi pełnometrażowy projekt fabularny. Przeczytałem pierwszą wersję scenariusza autorstwa Pete'a Dextera i z miejsca zakochałem się w tej nietypowej opowieści o dojrzewaniu - opowiada Daniels. Bardzo mi się spodobał pomysł pokazania na ekranie postaci rzadko widywanych w amerykańskim kinie, jednakże stanowiących integralną część naszego społeczeństwa - dodaje reżyser.

"Pokusa" była pokazywana m.in. na ostatnim festiwalu w Cannes, gdzie podzieliła widzów. Od dzisiaj można ją oglądać w polskich kinach.