Komedia "Kochaj" w reżyserii Marty Plucińskiej wchodzi dziś do kin. W filmie zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Małgorzatę Kożuchowską, Romę Gąsiorowską-Żurawską, Magdalenę Lamparską, Aleksandrę Popławską, Piotra Polka i Mikołaja Roznerskiego.

"Kochaj" opowiada o wieczorze panieńskim, podczas którego wszystko wymyka się spod kontroli. Sawa (Olga Bołądź) wkrótce wychodzi za mąż za Jurka (Mikołaj Roznerski), o którym jej przyjaciółki mówią: facet marzeń z wmontowanym genem idealnego męża i ojca. Jednak Sawę zaczynają ogarniać coraz większe wątpliwości. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się przystojny aktor - Krzysztof (Michał Czernecki). Do ceremonii zostało kilka godzin. W umówionym miejscu zbiórki, przed wieczorem panieńskim, stawiają się najlepsze przyjaciółki Sawy - lubiąca adrenalinę Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Orientu - Weronika (Magda Lamparska) i gwiazda telewizji Oliwia (Aleksandra Popławska). Nie ma jedynie przyszłej panny młodej. Wkrótce do akcji wkroczy też perfekcyjnie zorganizowana Marta (Małgorzata Kożuchowska).

To film, w którym każda kobieta odnajdzie coś znajomego, jakiś fragment siebie. To po prostu kawał  "kobiecego świata". Nie żadna wydumana historia z kosmosu, ale opowieść o współczesnych dziewczynach, które można spotkać w każdym mieście - zapewnia reżyserka Marta Plucińska. Każda z bohaterek jest inna, ma inny pomysł na życie, ale łączy je przyjaźń - i fakt, że marzą o prawdziwej miłości. Jak każdy z nas - dodaje.

BOHATEROWIE "KOCHAJ":


Sawa (Olga Bołądź)
Zamiast balerinek nosi martensy, wierzy w damską siłę i feminizm... Ale czuje, że sama oddała kontrolę nad życiem innym - najpierw ojcu, a później narzeczonemu (Jurkowi), który oświadczył się już na pierwszej randce. Sawa wciąż szuka własnego miejsca na Ziemi i po cichu marzy o szalonej, "filmowej" miłości. Być może dlatego, że w pracy - jako tłumaczka - obejrzała już dziesiątki komedii romantycznych. Dlatego, gdy dziewczyna poznaje Krzysztofa - artystę, który adoruje ją i rozumie niemal bez słów - pokusa jest silna.

Jurek (Mikołaj Roznerski)
Narzeczony Sawy, który zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Ale później nie zauważył, że ich związek nieco się zmienił. Ze względu na pracę, Jurek podróżuje po całym świecie, a z narzeczoną widuje się głównie przez internet.

Krzysztof (Michał Czernecki)
Tajemniczy i uwodzicielski mężczyzna, którego Sawa poznaje przypadkiem.

Marta (Małgorzata Kożuchowska)
Doradca premiera i jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. W pracy jest pewna siebie, inteligentna i władcza - jej przeciwnicy uważają, że ma "lód zamiast serca". Jej prawdziwe oblicze wygląda inaczej. W domu, w ramionach męża, Marta zawsze odnajduje spokój. Nawet, jeśli chwile, gdy nie dzwoni jej telefon, są krótkie. Do tego jest naprawdę oddana rodzinie i gdy Sawa ma problemy, od razu proponuje jej pomoc.

Ojciec Sawy (Piotr Machalica)
Ojciec Sawy to mąż Marty. Znany kardiolog, po śmierci pierwszej żony samotnie wychowywał córkę - i robił wszystko, by Sawa była naprawdę szczęśliwa. Kilka lat temu na nowo się zakochał i ożenił z Martą. Niestety, obie kobiety jego życia mają silne charaktery i Sawa nie darzy Marty sympatią.

Wujek Staszek (Jacek Fedorowicz)
Ukochany wujek Sawy, właściciel małej pralni, a w młodości słynny sportowiec. Szczery, rodzinny i zawsze wierny sobie. Ale czasem także uparty niczym osioł. Przestał rozmawiać z bratem od chwili, gdy pokłócili się o politykę.

Premier Andrzej Szczery (Piotr Polk)
Słynny polityk, który wciąż przykuwa uwagę mediów, zwłaszcza od chwili, gdy zdecydował się na rozwód. Odważny i bezkompromisowy, dla miłości gotów nawet zaryzykować karierę. W pracy zawsze może liczyć na wsparcie Marty (Małgorzata Kożuchowska), która jest jego najważniejszym doradcą.

Oliwia (Aleksandra Popławska)

Gwiazda telewizji. Redaktor Oliwia Artman słynie z "ostrych" wywiadów, ale sama dba o to, by jej życie prywatne pozostało tajemnicą - świadoma, jak łatwo można trafić na pierwsze strony gazet. W pracy nadal każdego dnia musi walczyć o swoją pozycję. Słodki uśmiech i zabójcze pytania - przed taką "mieszanką" drży każdy polityk. Oliwia umówi się na wywiad z premierem...

Anka (Roma Gąsiorowska)

Wolna i pozbawiona zahamowań dziewczyna, która odważnie spełnia swoje marzenia. Tuż po maturze - zamiast studiować medycynę, jak chciała rodzina - Anka wyjechała do Paryża, by uczyć się w prestiżowej szkole designu. A dziś ma własną firmę i jest modną organizatorką wesel. Lubi wyzwania i adrenalinę, skacze ze spadochronem, bawi się kolejnymi romansami... Ale w głębi serca marzy o tym, by w końcu trafić na właściwego faceta.

Weronika (Magdalena Lamparska)
Samotna matka, dla małego syna gotowa na każde poświęcenie. W trudnych chwilach nie załamuje się i twardo stąpa po ziemi. Założyła firmę, prowadzi popularnego bloga o Azji, przez lata walczyła z nadmiarem kompleksów. Nie liczy już na męskie wsparcie.

Marek (Michał Żurawski)
Odważny i pewny siebie policjant, ale też mężczyzna wrażliwy na damski urok.

Sąsiad Sawy (Jan Lee)
Podobnie jak Weronika, samotnie wychowuje dziecko.

Zobacz zdjęcia z planu: