​Osiem fantastycznych kobiet w obsadzie "Ocean's 8", który w najbliższy piątek 22 czerwca wejdzie do polskich kin. I święto młodego kina, które zacznie się w poniedziałek 18 czerwca w Koszalinie. Filmowo zapowiada się nowy tydzień w kulturze.

Ocean's 8. Tym razem kobiety w akcji

 

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, raperka Awkwafina, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Helena Bohnam Carter oraz Rihanna grają główne role w filmie "Ocean's 8". Ich bohatreki planują skok, którego celem jest wart 150 milionów dolarów diamentowy naszyjnik. Pięć lat, osiem miesięcy, 12 dni. Dokładnie tyle czasu zajęło Debbie Ocean (Sandra Bullock) zaplanowanie największego skoku w jej życiu. Do jego realizacji potrzebuje pomocy najlepszych specjalistów w swoim fachu. Szczególnie swojej wspólniczki Lou Miller (Cate Blanchett). W ekipie najlepszych z najlepszych znalazły się: jubilerka Amita (Mindy Kaling) i oszustka uliczna Constance (Awkwafina). Dołączyły do nich paserka Tammy (Sarah Paulson), hakerka Nine Ball (Rihanna) oraz projektantka mody Rose (Helena Bohnam Carter). Cel to wart około 150 milionów dolarów diamentowy naszyjnik. Podczas Gali Met, będzie go miała na sobie światowej sławy aktorka Daphne Kluger (Anne Hathaway). Plan wygląda perfekcyjnie i nie ma w nim miejsca na najdrobniejszy błąd. W naszych kinach fantastyczna ósemka pojawi się 22 czerwca.

Młodzi i film

"Młodzi i Film" to najstarszy w Polsce festiwal na którym można zobaczyć tylko debiuty. Po raz pierwszy debiutujący twórcy przyjechali do Koszalina 1973 roku. Tegoroczna, 37. już edycja potrwa od 18 do 23 czerwca. Pokazy filmów odbędą się w ramach dwóch konkursów: Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. W tym roku do selekcji w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych powalczy 11 filmów:

1. "53 wojny", reż. Ewa Bukowska, prod. Studio Munka-SFP (premiera)

2. "Atak paniki", reż. Paweł Maślona, prod. AKSON Studio

3. "Catalina", reż. Denijal Hasanović, prod. Skorpion Arte

4. "Dzień czekolady", reż. Jacek Piotr Bławut, prod. Aura Films (premiera)

5. "Odnajdę cię", reż. Beata Dzianowicz, prod. WFDiF (premiera)

6. "Photon", reż. Norman Leto, prod. Lightcraft

7. "Podatek od miłości", reż. Bartłomiej Ignaciuk, prod. TVN

8. "Reakcja łańcuchowa", reż. Jakub Pączek, prod. Studio Filmowe Kadr

9. "Serce miłości", reż. Łukasz Ronduda, prod. Serce

10. "Wieża. Jasny dzień", reż. Jagoda Szelc, prod. Studio Filmowe Indeks

11. "Zgoda", reż. Maciej Sobieszczański, prod. Studio Filmowe Kalejdoskop

Reżyser Xawery Żuławski stanie na czele jury konkursu pełnometrażowego. Najlepsze debiuty ocenić z nim będą operatorka Weronika Bilska, reżyser Bartosz M. Kowalski, pisarka Grażyna Plebanek oraz aktor Wojciech Pszoniak.