Laureatka brytyjskiego programu "X Factor" Alexandra Burke, na początku czerwca opublikuje swój drugi album "Heartbreak on Hold". "Będzie bardziej seksowny i frywolny" - mówi o nowym materiale 23-letnia wokalistka. Płytę zapowiada przebojowy singel "Elephant".

Utwór promujący album powstał we współpracy z kolumbijsko-amerykańskim DJ-em Erickiem Morillem, który jako Reel 2 Real wyprodukował wielki przebój "I Like to Move It".

W teledysku chciałam pokazać mojemu byłemu chłopakowi, co stracił. Teraz może zobaczyć nową dziewczynę po przemianie - mówi Alexandra Burke.

Rolę byłego chłopaka wokalistki zagrał tancerz i choreograf Jay Revell, współpracownik między innymi Mariah Carey, Madonny, Cheryl Cole i Leony Lewis - laureatki trzeciej edycji "X Factor". Za reżyserię teledysku odpowiadał duet Amit & Naroop z Londynu (w dorobku mają klipy dla między innymi Ms Dynamite i Tanyi Lacey).

Piosenka "Elephant" zadebiutowała już na 3. miejscu brytyjskiej listy przebojów (jako szósty utwór Burke w Top 10) z wynikiem ponad 42 tysięcy sprzedanych kopii.

Już 27 maja ukaże się kolejny singel artystki zapowiadający album "Heartbreak on Hold" - "Let It Go".

Debiut w "X Factor"

Aleksandra Burke to angielska piosenkarka i autorka tekstów, która zyskała sukces dzięki wygranej w piątej edycji brytyjskiego programu telewizyjnego "The X Factor". W ramach nagrody wydała debiutancki utwór "Hallelujah", oryginalnie nagrany przez Leonarda Cohena. Debiutancki album artystki - "Overcome" - ukazał się w październiku 2009 i zadebiutował na szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się krążków w Wielkiej Brytanii.