Trwa europejskie tournée Hansa Zimmera i jego zespołu. Laureat Oscara i jego muzycy odwiedzają m.in Wielką Brytanię, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Francja i Polska. Pierwszy polski koncert Hansa Zimmera 30 kwietnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Później kompozytor muzyki do "Gladiatora" i "Króla lwa" wystąpi w Łodzi (1 maja) i Krakowie (3 maja).

Zabieram ze sobą moją przeszłość, muzyków, z którymi pracuje nawet od 30 lat. Gdyby nie oni, siedziałbym w swoim studiu przez kolejne 20 lat. Powtarzali ciągle: chodź na scenę, to będzie świetna zabawa! I rzeczywiście tak jest - mówi nam Hans Zimmer. To kompozytor muzyki do filmów takich jak "Cienka czerwona linia", "Incepcja", "Pearl Harbor", "Piraci z Karaibów", "Hannibal" czy "Madagaskar".

Wielka kariera Hansa Zimmera rozpoczęła się w 1988 r., gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu "Rain Man” otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. W połowie lat 90. kompozytor zdobył nagrodę Akademii Filmowej za muzykę do animowanego filmu Disneya - "Król Lew".

Na polskich fanów Hansa Zimmera czeka też niespodzianka. Na dwóch koncertach kompozytora na gitarze towarzyszyć mu będzie Baron z zespołu Afromental. Kompozytor osobiście zagra na wielu instrumentach wraz z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną.

Europejska trasa "Hans Zimmer on Tour" zainspirowana została wielkim sukcesem dwóch koncertów w legendarnej londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Były to jego pierwsze publiczne koncerty w ciągu całej, trwającej już kilka dekad hollywoodzkiej karierze. Koncerty były tym bardziej wyjątkowe, że towarzyszyli mu współpracujący z nim na co dzień gitarzyści - Johnny Marr i Pharell Williams.

Baron również miał okazję widzieć i słuchać tego koncertu. Od tego czasu udało mi się odwiedzić jego niesamowite studio w Los Angeles a także posłuchać show Hans Zimmer Revealed w Apollo Theatre w Londynie. Był to niesamowity przedsmak nadchodzącej tegorocznej trasy - mówi polski muzyk.

Podobnie jak koncerty w Hammersmith, każdy występ w ramach obecnej trasy będzie wyjątkowym spektaklem audiowizualnym. Wizualizacje i światła zostały zaprojektowane przez światowej sławy Marca Brickmana. Marc jest dobrze znany fanom spektakularnych koncertów. Pracował ze wszystkimi - od Pink Floyd, przez Nine Inch Nails po Barbrę Streisand. Jest również odpowiedzialny za oświetlenie Empire State Building w Nowym Jorku.

Urodzony w Niemczech Hans Zimmer jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków Hollywood, chociaż jego pierwszy muzyczny sukces wcale nie wiązał się z muzyką filmową. Popularność zdobył jako członek popowej grupy The Buggles. Ich przebój "Video Killed the Radio Star" stał się wielkim hitem na całym świecie i był pierwszym teledyskiem wyemitowanym w MTV.

(mpw)