"Nie jest prawdą, że Pani Ewa Bem kończy karierę. Wspólnie myślimy i rozmawiamy o powrocie na scenę muzyczną, ale jeszcze bez konkretnych dat i terminów” - powiedział PAP menedżer artystki Andrzej Łukasik z Agencji Artystycznej BLUE NOTE. „Pani Ewa sama nie kontaktuje się na razie z mediami - potrzebuje jeszcze spokoju i wyciszenia" – dodał. PAP skontaktowała się z menedżerem wokalistki w związku z niedawnymi informacjami na temat rzekomego zakończenia kariery przez pierwszą damę polskiego jazzu.

Ewa Bem / Marcin Obara /PAP

Ewa Bem, znakomita interpretatorka jazzu, muzyki pop oraz bluesa, zapamiętana jest m.in. z takich przebojów, jak: "Moje serce to jest muzyk", "Wyszłam za mąż zaraz wracam", "Żyj kolorowo".

Jako wokalistka jazzowa sytuuje się na najwyższym poziomie, bo naprawdę potrafi wszystko - ma ku temu naturalny talent. Doskonale swinguje, czuje bluesa, świetnie improwizuje, ma wspaniałą wyobraźnię muzyczną - ocenił Paweł Brodowski, redaktor naczelny magazynu JAZZ FORUM.

We wrześniu 2017 roku zmarła z powodu choroby nowotworowej córka Ewy Bem - Pamela Bem-Niedziałek, dziennikarka TVN24. Osierociła dwójkę małych dzieci. Rodzina pogrążyła się w żałobie.(MN)