Do sieci trafił pierwszy materiał z planu czwartego sezonu serialu "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Dzięki niemu możemy się przekonać, jak w kostiumie i charakteryzacji prezentuje się nowy odtwórca roli Geralta z Rivii - Liam Hemsworth, który po trzech sezonach zastąpił Henry'ego Cavilla.

Zdjęcia do czwartego sezonu "Wiedźmina" realizowane są w Wielkiej Brytanii. Zaraz po nim powstanie jeszcze piąty, który będzie już ostatnim. Materiałem źródłowym wykorzystywanym przez scenarzystów obu sezonów są książki Andrzeja Sapkowskiego - "Chrzest ognia", "Wieża Jaskółki" i "Pani Jeziora".  

Jakie wydarzenia zobaczymy w czwartym sezonie serialu? "Po wstrząsających i przełomowych dla Kontynentu wydarzeniach, kończących trzeci sezon produkcji, nowa część serii śledzi losy Geralta, Yennefer i Ciri, którzy będąc z dala od siebie, muszą przemierzyć spustoszony wojną Kontynent i zmierzyć się z jego licznymi demonami. Jeśli uda im się zjednoczyć i pokierować grupami odmieńców, wśród których się znaleźli, mają szansę przetrwać chrzest ognia i ponownie się odnaleźć" - czytamy w oficjalnej zapowiedzi. 

Czwarty sezon serialu będzie miał 8 odcinków. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się jego premiery. Showrunnerką i producentką wykonawczą jest Lauren Schmidt Hissrich. Wśród twórców jest też związany od samego początku z tą produkcją Tomasz Bagiński.