Amerykańska gwiazda muzyki pop Lady GaGa została zwyciężczynią tegorocznych MTV Video Music Awards. Zdobyła aż osiem nagród, w tym siedem za futurystyczny wideoklip do piosenki "Bad Romance", który okazał się też najlepszym teledyskiem roku.

Zobacz również:

Bardzo się denerwowałam, że zawiodę moich fanów - powiedziała Lady GaGa ze łzami w oczach, odbierając nagrodę za teledysk roku. "Bad Romance" zatriumfował ponadto w kategoriach: najlepszy kobiecy teledysk, najlepsze taneczne wideo, najlepsze wideo pop; wideoklip został nagrodzony również za choreografię, montaż i reżyserię. Nominowana w 13 kategoriach Lady GaGa dostała też jedną statuetkę za najlepsze wideo do piosenki "Telephone", zaśpiewanej z Beyonce.

Znana z ekscentrycznego stylu ubierania się 24-letnia Lady GaGa, za każdym razem, kiedy pojawiała się na scenie, miała na sobie co innego. W jednym z trzech wystąpień na gali - wręczania pozostałych nagród nie rejestrowały kamery - była ubrana w coś, co przypominało olbrzymi czarny worek na śmieci.

Na tegorocznym rozdaniu nagród za najlepsze teledyski MTV wyróżniono także Eminema, który dostał jednak tylko dwie statuetki za wideo do utworu "Not Afraid" - uznano go za najlepszy męski teledysk i hip-hopowy teledysk roku.

26 listopada w Hali Widowiskowej Gdańsk-Sopot Lady GaGa da jedyny koncert w Polsce. Patronem medialnym tego wydarzenia jest RMF FM.

Zobacz teledysk "Bad Romance"