26 listopada w Hali Widowiskowej Gdańsk-Sopot Lady GaGa da jedyny koncert w naszym kraju! Znana z wielu przebojów i kosmicznych strojów piosenkarka ogłosiła, że przedłuża swoją europejską trasę koncertową i dopisuje do niej jeszcze jeden przystanek - Trójmiasto.

Koncert będzie częścią trasy Monster Ball Tour, promującej album gwiazdy, zatytułowany "The Fame Monster".

Przedsprzedaż biletów rusza 12 maja o 10:00 na LiveNation.pl i potrwa do 13 maja do godz. 15:00. Ogólnopolska sprzedaż rozpoczyna się 14 maja o godz. 10:00 poprzez strony LiveNation.pl, Eventim.pl oraz punkty sprzedaży Eventim.

O Lady Gaga cały świat usłyszał w roku 2008, kiedy światło dzienne ujrzał jej album "The Fame". Longplay zebrał świetne recenzje, utrzymując się na 1. miejscu list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Irlandii. "Just Dance", singiel promujący tę płytę, został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Najlepsze Nagranie Dance.

W marcu 2009 roku Lady Gaga rozpoczęła tournee po Ameryce Północnej. Tymczasem, w atmosferze kontrolowanego skandalu, australijski kanał Network Ten odmówił wyemitowania teledysku do utworu "LoveGame" z powodu zbytniego epatowania seksem. Niebawem wokalistka pojawiła się na okładce "Rolling Stone" ubrana jedynie w plastikowe bąbelki. Wzbudziło to wiele skrajnie różnych reakcji, nie przeszkodziło jednak w sukcesie komercyjnym numeru.

W roku 2009 piosenkarka została nominowana do Grammy w dziewięciu kategoriach. W sumie, Lady Gaga otrzymała statuetkę jako Najlepsza Nowa Artystka i dwie za teledysk do piosenki "Paparazzi". W październiku odebrała Wschodzącą Gwiazdę magazynu "Billboard". W listopadzie 2009 na rynku pojawił się album "The Fame Monster", na którym znalazło się na osiem nowych utworów. Artystka określiła je mianem "ciemnej strony sławy".

Lady Gaga to nie tylko piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. To także skandalistka, pragnąca kontynuować ostatnią rewolucję w muzyce pop, jaka jej zdaniem dokonała się ponad dwadzieścia pięć lat temu za sprawą Madonny. To zjawisko społeczne. Śmiało można powiedzieć, że jest perfekcyjnym produktem popkultury, na który składają się jej ekscentryczne stroje, kontrowersyjne wypowiedzi, świetnie zaaranżowana muzyka, a także przemyślane w formie i często szokujące teledyski.

Więcej informacji o piosenkarce znajdziecie w portalu Miasto Muzyki