Muppety wróciły! Pojawią się w filmie "Muppety. Poza prawem". Wśród kinowych nowości tego weekendu są też "Need for Speed", inspirowany serią popularnych gier wyścigowych, oraz komedia "Nauka spadania" z Piercem Brosnanem i Toni Collette w głównych rolach.

Muppety wracają

W filmie "Muppety. Poza prawem" impresario obiecał im trasę po Europie, ale sympatyczne zwierzaki nie wiedzą, że on ma niecny plan napadów na muzea. Podczas światowego tournée Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Kermit zostaje uprowadzony i okazuje się, że ma sobowtóra, złego Constantina. To klasyczne kino gatunkowe o grupie przestępców planującej wielki skok - mówi reżyser James Bobin. W filmach z udziałem Muppetów bardzo często występują klasyczne tropy filmowe. Wprowadzenie Constantine’a, żaby z piekła rodem, wydawało się świetnym motywem do kolejnej odsłony ich przygód - dodaje. Są niezłe gagi i zabawne dialogi. Kermit, Panna Piggy, Gonzo, Zwierzak, Miś Fozzie i reszta rozrywkowej grupy do udziału w swoim zwariowanym show zaprosili takie gwiazdy kina jak: Tom Hiddleston, Christoph Waltz, Salma Hayek, Danny Trejo oraz Celine Dion i Lady Gaga.

"Need for speed"

Szybkie auta i szybcy kierowcy w "Need for Speed". Dziś do kin wchodzi film inspirowany serią popularnych gier wyścigowych. To jest coś dla fanów kaskaderskich popisów i efektownych scen pościgów. "Need for Speed" to także ekscytujący powrót do wspaniałej amerykańskiej kultury samochodowej lat 60. i 70. XX wieku. Głównym bohaterem filmu jest Tobey Marshall (Aaron Paul), mechanik samochodowy, którego prawdziwą pasją są wyścigi uliczne. Próbując uratować rodzinny biznes od bankructwa, Tobey przystaje na propozycję bogatego i aroganckiego Dino Brewstera (Dominic Cooper). Gdy protagoniście wydaje się, że zdołał uratować warsztat przed finansową zapaścią, Dino wrabia go w  przestępstwo. Dwa lata później Tobey wychodzi z więzienia, pałając żądzą zemsty. Doskonale zdaje sobie sprawę, że istnieje tylko jeden sposób na doprowadzenie Dino do upadku - pokonanie go w legendarnym i niezwykle ryzykownym wyścigu samochodowym De Leon. Żeby zdążyć na czas i móc w nim wystartować, Tobey wyrusza w ryzykowną podróż przez całą Amerykę, ściągając na siebie policyjne syreny oraz nasłanych przez Dino łowców nagród. Towarzyszy mu rezolutna brokerka samochodowa Julia Maddon (Imogen Poots). Na samochód, którym Tobey i Julia mają pokonać cały kraj, wybrano Mustanga, najsłynniejszy model z 1964 roku symbolizujący wolność, romantyzm oraz samą Amerykę. To właśnie Mustang zapoczątkował istniejącą po dzień dzisiejszy fascynację muscle cars, stając się w krótkim czasie ogólnoświatową ikoną.

"Nauka spadania"

A kto lubi Pierce'a Brosnana, Toni Collette, Imogen Poots czy Aarona Paula, ten ma "Naukę spadania" - brytyjską komedię o czwórce niedoszłych samobójców, o dziwnej acz możliwej przyjaźni między nimi i o tym, że zawsze jest jakaś nadzieja. Film jest ekranizacją powieści Nicka Hornby'ego, autora bestselleru "Był sobie chłopiec".

Sylwester na dachu londyńskiego wieżowca. Na samej krawędzi stoi Martin... Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj zamierza właśnie skoczyć z dachu. Jak się okazuje - nie on jeden. Maureen, samotna matka, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a aktualnie dostawca pizzy JJ - wszyscy mają na ten wyjątkowy wieczór dokładnie taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do Walentynek. Silna więź, która narodziła się pomiędzy czwórką głównych aktorów, przełożyła się na chemię, którą widać na ekranie. Od pierwszego dnia świetnie się rozumieliśmy - mówi Brosnan. To zawsze jest orzeźwiające pracować z takimi talentami. Pomaga to samemu utrzymać się w ryzach, motywuje. Pomagaliśmy sobie grając, co nie na każdym planie jest takie oczywiste - dodaje aktor znany m.in z ról w Bondzie i "Mamma Mia".

(bs)