Leica 6x7 Gallery w Warszawie przygotowuje niezwykłą wystawę fotografii Sandro Millera - "Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii". Wernisaż odbędzie się 21 kwietnia.

Inspiracją projektu Millera są najwybitniejsze fotografie portretowe XX wieku. Zostały one pieczołowicie "odtworzone". Naśladują wybitne pierwowzory, a we wszystkich rolach głównych wystąpił... John Malkovich. Wcielił się m.in. w Che Guevarę, Hemingwaya, Einsteina, Lennona, a nawet Marilyn Monroe. 

Fotograf współpracuje z Malkovichem od niemal 20 lat

Projekt Millera przypomina o wybitnych dziełach z minionego stulecia i oddaje hołd ich twórcom. To również rodzaj opowieści o istocie aktorstwa i wcielaniu się w rolę, a także o samym Johnie Malkovichu. 

Autor zdjęć Sandro Miller mieszka i pracuje w Chicago. Jest znanym fotografem komercyjnym, realizuje też również projekty artystyczne. Z aktorem Johnem Malkovichem współpracuje od niemal dwudziestu lat. Pracują nie tylko przy sesjach dla magazynów ilustrowanych, ale także realizując autorskie projekty fotograficzne i filmowe.

35 zdjęć wykonanych różnymi technikami

Na wystawie można zobaczyć 35 zdjęć. Kolorowych i czarno-białych, wykonanych różnymi technikami i prezentowanych w rozmaitych formatach. Projekt został zaprezentowany po raz pierwszy pod koniec roku 2014 w Chicago, w galerii Catherine Edelman, i od tego czasu z ogromnym sukcesem podróżuje po świecie.

Wystawa fotograficzna "Sandro Miller - Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii" będzie czynna od 22 kwietnia do 12 czerwca.

(mal)